Hadise ile kısa kısa

GQ Şubat kapak kızı Hadise bu kez GQ.com.tr'ye konuştu: Popun güzel yıldızıyla müzik, televizyon ve erkekler hakkında ayaküstü söyleştik.

26 Mayıs 2013

Hadise ile kısa kısa

O, başarılı bir müzisyen, popüler bir televizyon yıldızı ve harika bir kadın. GQ Türkiye Şubat ayı kapak kızı Hadise kısacık sorularımıza samimi cevaplar verdi. GQ erkeklerine kadınlar hakkında birkaç tüyo vermeyi de ihmal etmedi.

2013’te yepyeni bir Hadise var karşımızda. Hayatında neler değişti?

Hayatımda sürekli bir şeyler değişiyor diyebilirim, bazen bir kitap okurken beni çok etkileyen bir cümle bile bazı konulara bakış açımı değiştirebiliyor. Böylece bende kendimi büyütüyorum, olgunlaşıyorum. Hayatımda istediğim ve istemediğim şeylerin farkındayım mesela, çok rahatlıkla beni rahatsız eden konulardan, insanlardan, durumlardan uzaklaşabiliyorum.

Kısa zamanda çokça kilo verdiğin göze çarpıyor. Spor ve diyet yapıyor olmalısın. Peki diyette de olsan asla hayır diyemeyeceğin bir yiyecek var mı?

Hayatımda sürekli yeni şeyler denemeyi severim, her konuda... Diyet kelimesini kullanmıyorum mesela, bu bir yaşam tarzı, hayatımdan, kendimden, vücudumdan, her şeyimden Allah'a şükürler olsun memnunum.

Kendinizi sevmesseniz zaten hiç bir işte başarılı olamazsınız. Benim kendime, bedenime, ruhuma saygım sonsuz. Kendime saygım olmazsa etrafımdaki insanlara, yaptığım işlere nasıl saygılı olabilirim ki?

Yeni şeyler denemeyi de çok severim bu arada... Hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim bir şey var o da çikolata. Doğru anlarda abartmadan tükettiginiz an hiçbir şey olmaz!

Ya yemek pişirmek? Hadise mutfakta da sahnede olduğu kadar yetenekli mi?

Bir senedir kendimi bu konuda eğitmeye başladım. Yemek üzerine kitap okumayı yeni şeyler keşfetmeyi çok seviyorum.

- O Ses Türkiye ile televizyonda da çok sevildin. Bu ekipte yer almak sana neler kattı?

O Ses Türkiye bir kere çok eğlenceli 7'den 70'e herkesin izleyebileceği bir format. Kavga yok, saçma sapan hareketler yok rating uğruna… Herşey çok pozitif bu programda. Hülya, Mustafa ve Murat'la da aramız çok iyi onları çok seviyorum.

Benim için bu program şu anlamda çok iyi oldu: Seyirci gerçek Hadise'yi yakından takip edebildi. Çünkü sahnedeki Hadise ve O Ses Türkiye koltuğunda oturan Hadise'nin arasında dağlar kadar fark var. Sahneden indiğim an o koltuktaki Hadise'yim diyebilirim.

İnsanları kırmayı sevmem, herkesin hep iyi olmasını isterim ve bunun için savaşırım. Etrafımdaki insanların üzgün olması beni çok etkiler.

Bundan sonra televizyonda daha çok görecek miyiz seni?

Bu aslında projeye bağlı. Mesela O Ses Türkiye'de hakikaten kendimi buldum. Kendimi doğru ifade edebildiğim her projeyi mutlaka değerlendiririm.

Hadise bir erkekte nelere dikkat eder? Mutlaka olsun ya da asla olmaz dediğin özellikler neler?

Bu konuyla ilgili tek şunu söyleyebilirim: Adam olsun!

Peki, GQ erkeklerine kadınlar konusunda ne tavsiye verebilirsin?

Bu soruya çok ama çok uzun bir cevap yazabilirim ama GQ okuyucuları sıkılmasın diye kısa tutuyorum efendim:

Bir kadına arada sırada çok güzelsin diye iltifat edin;
bir kadını güldürün;
bir kadının değerli olduğunu hissettirin! Mesela iş yerine bir çiçek yollayın.

Listem uzun aslında ama şimdilik bu kadar...