Hedefi 12'den vurun!
Hayat Rehberi

Hedefi 12'den vurun!

Kadın orgazmına giden yolu başarıyla arşınlamak için Seks Editörü'nün ipuçlarına mutlaka göz atın!

Önce yerini öğren

Kadının cinsel olarak hassas veya diğer deyimle erotik bölgeleri arasında zirve klitorisindir. O adeta erojen bölge skalasının merkezidir. Aynı zamanda insan vücudundaki en hassas nokta olduğunu söylemek de yanlış olmaz. Dahası kadın orgazmının ana kaynağı, 8 bin sinirin birleşme noktasıdır. Eğer bir nokta üzerinde uzmanlaşacaksan klitoris, o noktanın ta kendisidir. Ana kraliçenin tanıtımını yaptık. Google’da arattın, yerini de az çok öğrendin. Ama karşına gerçek bir kadın geldiğinde ne yapacaksın? İşte bilmen gereken koordinat: Kadın vajina iç dudaklarının üstte birleştiği noktada, iç dudaklar deriden bir başlığa dönüşerek klitoris başı denilen ufacık, sert bir düğmeciği kaplar. Eğer parmağını veya dilini üst dudakların tepe noktasında hafifçe gezdirirsen direk ona ulaşırsın. Hemen onu koruyan başlığı aşıp direk temasa geçmek isteyebilirsin ki bu da seni ikinci adıma yönlendirir.

Nasıl dokunacaksın?

Kadın vücuduna erkek dokunuşunun sertliği biraz fazla gelebilir. Özellikle de o başlığın altındaki düğmeciğe. Çünkü klitoris inanılmaz derecede hassastır. Barındırdığı 8 bin sinir ucu senin penisteki tüm sinirlerin toplamının iki katı. Direkt temas, hele biraz da sertse, aşırı uyarılmadan dolayı uyuşmaya sebep olabilir ve pek çok kadın bunu söylemez. O yüzden ona olabildiğince hassas davran. Şöyle tarif edeyim. Baş ve işaret parmağını birbirine sürterek parmak izlerini hissetmeye çalış. Hissedene kadar dene. İşte o andaki dokunuşunun ayarı, klitorise direkt dokunma hassasiyetinle aynıdır.

Başlık kalabilir

Bir ipucu daha… Filmlerde gördüğün o sert dokunuşların çoğu klitoris başlığı üzerindendir. Eğer başlığın üzerinden dokunuyorsan bu kadar hassas davranmayabilirsin. Zaten pek çok kadın direkt dokunuştan ziyade, klitoris başlığı açılmadan, üzerinden dokunulmasını tercih eder. Çünkü direkt temastaki hassasiyet elektrik çarpması kadar sarsıcı ve can acıtıcı olabilir.

Hedef içinde hedef

Bu inanılmaz organ konusunda uzmanlaştıkça ne kadar değişken olabileceğini de göreceksin. Yüzeyden yapacağın hafif ovmalar bir şekilde zevk verirken, hafif hafif yapacağın ritmik baskı başka bir his tattıracak. Ve dahası, klitoris başının içinde, daha derinde bir merkez daha var. O küçük tepeciğin tam içine çok hafifçe dokunarak klitorisin en hassas yerine ulaşabilirsin. Ama çok dikkat et! Burası o kadar hassas ki, doğru dokunuş bayıltacak kadar zevk, yanlış dokunuş cam kırıklarının batması kadar acı verebilir. Şaşıracaksın ama bu noktada parmağının nazik dokunuşu, dilinden daha iyi iş görebilir. Çünkü sonuçta parmağını daha ustaca kullanabilirsin.

Tepkileri okumayı öğren

Sekste zirveye giden yolu, sürekli artarak ivme kazanan bir zevk akışı gibi tahmin ederiz. Keşke gerçek de öyle olsa. Oysa doruğa giden yolu kıvrımlı ve dolambaçlı, yoğunluk ve hassasiyetin değiştiği, her biri diğerinden farklı bir macera olarak görmek daha doğru. Senin uzmanlığın bu dolambaçları doğru yorumlayıp kaybolmadan seni hedefe götüren en kısa yolu bulmaktan geçiyor.
Kimileri gelen işaretleri anlamaktan yoksundur. Sürekli aynı şeyi yaparak çabalayıp durur. Ama bir dakika önce işe yarayan şey, o an hiçbir şey hissettirmiyor olabilir. İşte bu noktada kadın sıkılır ve bu rutinden kurtulmak için zevk alıyormuş numarası yapmaya başlar. Kimileri de bir şeylerin yanlış gittiğini fark eder ve panikleyerek doğru yolu bulmaya çalışır. Bu noktada işin keyfi iki taraf için de kaçmıştır. Oysa sen işaretleri doğru yorumlayıp bir sonraki çıkışın nereden geleceğini deneyiminle bulacak ve panik yapmadan o noktaya erişene kadar yavaş yavaş yorumları okuyacaksın.

Beyninle değil bedeninle seviş

Bu da bizi bilgeliğin bir sonraki aşamasına getiriyor. Beyninle değil bedeninle gerçekleştirdiğin bir seks deneyimi daha var. Bir hedef gözetmeksizin bedenini serbest bırak ve sonunda belli bir şey olmasını bekleme. Bu deneyim herkesin alıştığından çok daha üstün olacaktır. Çünkü söz konusu seks olunca bedenin beyninden daha akıllıdır. Geçmişe bakınca en unutulmaz deneyimlerin hep önceden planlanmadan, düşünülmeden ve çok çaba harcanmadan yaşananlar olduğunu görebilirsin.

Seks Editörü her ay GQ Türkiye ve GQ Türkiye Dijital'de...

İZLE
Serenay Sarıkaya GQ Global Creativity Awards Gala Gecesine Hazırlanıyor
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası