Yaratıcılık özlemi çekenlere birtakım devalar
Hayat Rehberi

Yaratıcılık özlemi çekenlere birtakım devalar

Bilimin desteğini de arkamıza alarak üretim sancısı çeken beyinlere pratik önerilerimiz var.

Renklerin önemini göz ardı etmeyin

En sevdiğiniz renk hangisi? Bu soruya istediğiniz cevabı verebilirsiniz ancak söz konusu yaratıcılıksa, bizim önerimiz cevabın maviden yana olması gerektiği yönünde. Mavi ile kırmızının temel bir farkına dikkat çekelim. Kırmızı rengin tutkunun rengi olduğunu söyleyebilirsiniz. Doğru fakat kırmızı aynı zamanda tehlikeyi de çağrıştırıyor. Bu rengin bizdeki doğrudan etkisi farkındalığımızı ve dikkatimizi artırması. Buraya kadar her şey yolunda. Bir de maviyi ele alalım. Mavi rengin rahatlatıcı özelliği olduğunu çoğumuz duymuşuzdur. Peki bu rahatlamanın devamında ne geliyor dersiniz? Daha orijinal fikirler, daha yaratıcı sonuçlar. Çözümü sunuyoruz: Yaratıcılık sorunu yaşadığınız an bulduğunu ilk mavi manzaraya yönelin ve beyninize rahatlaması için biraz zaman tanıyın.

Çok çalışmak = Yok çalışmak

Elbette düzen önemli, rutinler belirleyip onlara uymak da. Ancak saatlerce, günlerce ve haftalarca bunalma pahasına çalışmak sizin zamanınız dışında yaratıcılığınızı da öldürüyor. Olmadığında bazen fazla zorlamamak, ilerisi için daha parlak fikirlerin ortaya çıkmasının önünü açar. Olduğu kadar olmadığı kader mottosu aklınızın bir kenarında hep dursun, her şeyin zamanı gelir.

Beyin de bir kas, çalıştırılmak ister

Zihin aktiviteleri, kaliteli bir uyku ve açık hava. Bu üçlüyü hayatınızın temposuna yedirdiğinizde standartlarınızın her geçen gün biraz daha yukarı çıktığını göreceksiniz. Önümüz yaz, güzel havaların tadını çıkarın, yaratıcılığınız pekişsin.

İLGİLİ İÇERİKLER yaratıcılık
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası