ilişkide para red flag Getty
İlişkiler

İlişkilerde Kaçınılması Gereken Finansal Red Flag'ler

Red flag temel olarak potansiyel tehlikeli durumlar demek ve ilişkilerde pek çok alanda 'red glag'e rastlamak mümkün. Para, ilişkilerde kavga ve tartışmaların kaynağı olabilir, bu nedenle bazı işaretlere dikkat etmekte fayda var.

İlişkiniz için çok zararlı olabilecek bazı finansal red flag'ler vardır, bunlar ilişkinizi zehirleyebilir, birçok soruna neden olabilir ve hatta finansal sadakatsizliğe yol açabilir.

Başarılı bir ilişkiye sahip olmak için çiftler, ele alınmadığı takdirde zamanla büyüyebilecek ve yaşam kalitesini etkileyebilecek birçok zorluk ve sorunun üstesinden gelmek zorundadır ve para da bunlar arasında önemli bir konudur.

Aslında Psychology Today, para sorunlarının ilişkilerin başarısız olmasının en önemli 10 nedeninden biri olduğunu ve bunun sadece çok az kazanmak veya parasız kalmakla değil, aynı zamanda ilişkide para ve harcamaların nasıl ele alındığı, bu konuda konuşmaya ne kadar istekli olduğunuz ve diğer kişiye karşı ne kadar dürüst ve şeffaf olduğunuzla da ilgili olduğunu söylüyor.

Bu nedenle, hem şu anda hem de uzun vadede istikrar ve yaşam kalitesi gibi şeyleri etkileyebilecek finansal tehlike işaretlerinin farkında olmanız gerekir.

İlişkilerinizde hangi finansal red flag'lerden kaçınmalısınız?

Potansiyel tehlikeler bazen bir mesajda bile kendini belli edebilir. Mesajlaşırken partnerlerin kaçınması gereken red-flag'leri listeliyoruz.

BU İÇERİK İLK OLARAK GQ MEXICO WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR

İLGİLİ İÇERİKLER ilişkiler red flag
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası