İlişki Uzmanlarına Göre Partnerinizin Aldattığını Nasıl Anlarsınız?
İlişkiler

İlişki Uzmanlarına Göre Partnerinizin Aldattığını Nasıl Anlarsınız?

Bazen bir şeylerin yolunda gitmediğini anlamak için bir mesaj keşfetmeniz ya da başka bir parfümün kokusunu almanız gerekmez.

İdeal dünyada, partnerinizin sadakatsiz olup olmadığını nasıl anlayacağınızın cevabını bilmenize gerek yok, bu kesin. Garip bir şey fark etmedeiyseniz, bunu düşünmenize bile gerek yoktur, ancak böyle bir şeyin olabileceği hissine kapılırsanız, bunu kontrol etmenin tipik parfüm kokusundan veya filmlerdeki gibi her zaman ortaya çıkan beklenmedik mesajdan daha fazla yolu vardır.

Bazı insanlar sadakatsiz olmayı alışkanlık haline getirmişlerdir, bu nedenle davranışları hiç değişmeyebilir. Buna alışkın oldukları için ne yaptıklarını bilirler. Ancak bir süredir devam eden ve her iki tarafın da aldatmaya hiç başvurmadığı (birbirleriyle veya önceki partnerleriyle) ilişkilerde, birinin başka biriyle görüştüğüne dair farklı işaretler olabilir.

Psikolog Mark Travers'a göre, sadakatsizliği fark etmenize yardımcı olabilecek üç ince ama önemli işaret vardır. Bazılarını fark etmek diğerlerinden daha kolay olabilir ve bunlardan yalnızca biri mevcutsa, bunun bir sevgiliyle ilgili olması gerekmeyebilir. Yıllar içinde davranış değişikliklerine dönüşebilecek iniş ve çıkışlar olacaktır, ancak noktalar birleşiyorsa, konu hakkında konuşmak en iyisidir. Durumu genellikle kabul etmezler, ancak bu yüzleşmemekten daha iyidir.

gq_newsletter

Partnerinizin sadakatsiz olduğunu nasıl anlarsınız?

-Travers'a göre ilk açık işaret, cinsel ilgide ani bir değişikliktir. Daha önce de söylediğimiz ve psikoloğun açıkladığı gibi, tüm ilişkiler iniş ve çıkışlardan geçer, ancak bu bir gecede gerçekleşirse ve yaklaşımınızı sürekli olarak reddederse, o zaman bir şeyler oluyor demektir.

-Akılda tutulması gereken ve alarm zillerini çaldırması gereken ikinci nokta, durup dururken sizi bir ilişki yaşamakla suçlamalarıdır. Bu bir yansıtmadır ve herhangi bir konuşmanın tartışmayla sonuçlanması veya garip davrandığınızın söylenmesi gibi diğer işaretlerle birlikte görülebilir.

-Son olarak, bazen aldatmanın mali durumunuz üzerinde bir etkisi olur. Burada söz konusu olan sadece sizin hiç haberiniz olmayan ve başkasına ait olabilecek hatırı sayılır alışverişlerin öğrenilmesi değildir. Uzmanlar özellikle paranın aniden karşı taraf için bir tartışma ve endişe nedeni olması, normalde birlikte karar verirken kendi başınıza karar vermeniz, planladığınız bazı harcamaların iptal edilmesi gibi durumlara odaklanıyor...

Buna ilişkide mutsuzluk, cinsel tatminsizlik ya da çiftler arasında anlayış eksikliği gibi diğer öngörü işaretlerini de eklersek, bu konuda bir konuşma yapmanın zamanı gelmiş demektir çünkü her ne sebeple olursa olsun bir şeylerin yolunda gitmediğinin ve üstüne konuşulması gerektiğinin göstergesidir. 

GQ İSPANYA

İLGİLİ İÇERİKLER İlişkiler aldatılmak
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası