İlişkilerdeki Red Flagler
İlişkiler

İlişkilerdeki Red Flag'lerin Göz Ardı Edilmesi

İlişkilerdeki red flag'lerin göz ardı edilmesi, çocuklukta öğrenilen toksik davranışların normalleştirilmesiyle bağlantılı olabilir

POV: Uyarı işaretlerini göremedikten sonra bir başka ayrılıkla daha boğuşuyorsunuz. Arkadaşlarınız size sempati duyuyor ama ilişkinizdeki red flag'leri görmezden gelmenizden bıkmış durumdalar.

Onlar eski partnerinizle ilişkinizin yürümeyeceğini neden hep bildiklerini sıralamakla meşgulken, siz neden bunu göremediğinizi merak ediyorsunuz.

Mesele şu ki, muhtemelen fark etmediniz. Bunun nedeni, başkalarının "toksik" olarak nitelendirdiği davranışların sizin için normal olması olabilir. Psikoterapist ve Invisible Bruises How a Better Understanding of the Patterns of Domestic Violence Can Help Survivors Navigate the Legal System kitabının yazarı Kaytee Gillis'e göre sorun çocukluğunuza kadar uzanıyor. Çocukken, çevremizde gördüğümüz belirli davranış kalıplarını ve başa çıkma mekanizmalarını alma eğilimindeyiz. Psychology Today'deki yazısında "Eğer bu davranış kalıpları sağlıksız ya da işlevsizse, bunu yetişkin ilişkilerimize de taşırız" diyor.

Bilime göre bir ilişkideki red flag’leri neden görmezden geliyoruz?

Bu içerik ilk olarak GQ INDIA web sitesinde yayınlanmıştır

İLGİLİ İÇERİKLER red flag ilişkiler
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası