İlişkiyi Canlandırma Rehberi: Zaten Birlikte Yaşıyorsanız Flört Etmeye Nasıl Devam Edersiniz?
İlişkiler

İlişkiyi Canlandırma Rehberi: Zaten Birlikte Yaşıyorsanız Flört Etmeye Nasıl Devam Edersiniz?

Evet, sürekli evde takılsanız bile, birlikte yaşarken flört etmek önemlidir.

Bir ilişkinin başlangıcında her an yeni çarşaflar, en iyi iç çamaşırları ve romantik restoranlarla doludur. Sonra birlikte yaşamaya başlarsınız ve yavaş yavaş karşınızdakinin eskimemiş sadece bir pantolonu olduğunu görürsünüz. Eğer en iyilerimizden daha az nevrotikseniz, bu onları daha az sevmenize neden olmaz - ancak faturaları en son kimin ödediğini takip eden bir Google dokümanını paylaşıyorsanız, romantizmi canlı tutmak için çalışmak gerektiğini inkar edemezsiniz.

Dahası, taşınmak, özellikle ikiniz de evden çalışıyorsanız, muhtemelen birlikte çok daha fazla zaman geçireceğiniz anlamına gelecektir. Bu tabii ki birlikte yaşamanın avantajlarından biridir, ancak aynı zamanda ilişkiyi zorlayabilir - özellikle de her zaman evde takılmanın ışığında randevu gecelerinden vazgeçerseniz! Yakın tarihli bir TikTok trendinin işaret ettiği gibi, birlikte yaşayan partnerler bir randevuya çıkmayı göze alırlarsa, yine de birbirlerine anlatacak bir şeyleri olacak mıdır?

Mesele şu ki, yerleşik bir ilişki içinde olduktan çok sonra bile randevuya çıkmaya devam etmek önemlidir. Psikoseksüel ve ilişki terapisti Aoife Drury, "İlişkiler hem hava hem de ateş gerektirir ve birlikte yaşarken bunu sürdürmek zorlaşabilir" diyor. "Tutku ve kıvılcımın güçlü kalmasını sağlamak için hem birlikte hem ayrı zaman geçirmek hayati önem taşır."

Drury, bunu yapmanın en iyi yollarından birinin randevu geceleri ayarlamak ve bunları ajandalarınıza kaydetmek olduğunu kabul ediyor. "Bu, hayatın telaşlı yönleri kaçınılmaz olarak devreye girdiğinde bile birbirinize zaman ayırmanızı sağlar."

Ayrıca, psikoseksüel terapist ve çift danışmanı Cate Mackenzie'nin de belirttiği gibi, randevu için önceden planlama yapmak, özellikle de oraya birlikte gitmek ortak bir yerde buluşma ayarlamak heyecan yaratmanızı sağlar. "Bir kişinin belirli bir saatte bir yerde buluşmayı önerdiği randevular, [alışmış olabileceğiniz] ev rahatlığından ziyade yabancılık fikrini [tekrar] getirmeye başlar," diye devam ediyor Mackenzie. Bu ayrılık aynı zamanda randevu öncesi mesajlaşmayı (veya cinsel mesajlaşmayı) teşvik eder, bu da beklentiyi artırabilir ve flörtü yeniden canlandırabilir.

Gerilimi artırdıktan sonra, havayı bozmamak önemlidir, bu nedenle sıradan ev işlerinden veya sizi rahatsız eden şeylerden bahsetmeyin. Drury, "Birbiriniz hakkında merak duygusu yaratın ve “varlığı” teşvik eden bağlantı kurma yollarını keşfedin" diyor. "Telefonlarınızı bir kenara bırakın ve birbirinizle o anın içine dalın."

Buluşma için belirli bir tarih ve zaman ayrılmaya gerek olsa da, her zaman dışarı çıkmak zorunda değilsiniz. Londra'dan 30 yaşındaki Veronica*ve erkek arkadaşı 33 yaşındaki Adam* ile birlikte, her ikisinin de iş nedeniyle sık sık dışarıda olmaları sebebiyle evde film geceleri düzenlediklerini söylüyor. "Mümkünse ayda bir kez randevu gecesi yapmaya çalışırız ve birimiz gitmeden önce birlikte güzel bir şeyler yapmak için bilinçli bir şekilde çaba gösteririz" diyor. 

Ayrıca, evde buluşmak sıkıcı olmak zorunda değil. Drury, "Yaratıcı olmak, ilişkilerde yeniliği sürdürmenin güzel bir yoludur" diyor. "Bu durum karantina döneminde daha da güçlendi, ama aynı zamanda paranın kısıtlı olduğu ya da havanın kasvetli olduğu zamanlarda da geçerli. Bazen sıradanın dışında düşünmek çok önemlidir." Bu sadece evdeki randevu aktiviteleriyle ilgili değil - örneğin tematik bir yemek gecesi düzenlemek ya da masa oyunu gecesi ayarlamak, veya seksle de ilgili olabilir.

Mackenzie, "İşleri renklendirmek istiyorsanız, biraz farklılık getirmeniz gerekir" diye açıklıyor. "Alanınıza bağlı olarak, örneğin cinselliği hatırlatacak alanlar yaratarak olabilir - belki bir masaj masası veya partnerinizi kontrol edebilmeniz için onu yatağa bağlamak gibi. Küçük bir alanda bile evde seksi olmak için bir yer ayarlamanın yollarını yaratabilirsiniz." Mackenzie, çiftlerin haftada bir ya da iki haftada bir randevu geceleri düzenleyerek birbirlerine sadece birlikte yaşamadıklarını ve "cinsel partnerler" olduklarını hatırlatmalarını tavsiye ediyor.

Yalnız ya da partnerli cinsel yaşamınıza yeni bir enerji enjekte etmek, ilişkinizdeki romantizmin durgun olan bir dönemden çıkış yolu sunmaya yardımcı olabilir. Bunu oyuncakları tanıtarak, cinsel içerikli mesajlaşmalarla heyecan yaratmayı deneyerek yapabilirsiniz. Bir kink eğitmeni ve danışmanı olan Mistress Kye, "cinsel enerjiyi yeniden ateşlemek" isteyenler için yararlı olduğunu söylüyor. "GQ'ya verdiği demeçte, "Klasik olan kapınızı çalıyorsa, kink kapıyı tekmeleyerek içeri girer ve 'Hadi parti yapalım' der. "Kink yakınlığın, bağlantının sihirli değneğidir çünkü kendi içinizdeki savunmasız yerlere erişirsiniz ve partnerinize bu konuda güvenirsiniz - bu nihai enerji alışverişidir."

Daha önce hiç kink pratiği yapmadıysanız, Kye istekleriniz, ihtiyaçlarınız ve arzularınız hakkında iletişim kurarak başlamanızı önerir. "Partnerinizin içinizden geçenleri paylaştığını duymak inanılmaz derecede şehvetli olabilir çünkü bunu ona [veya onunla] yaptığınızı hemen hayal edersiniz" diye açıklıyor. Yüz yüze görüşmeyi biraz garip bulanlar için Kye, bunun yerine bu arzuları metin veya e-posta yoluyla paylaşabileceğinizi söylüyor. Sadece 'Ne denemek istersin' diye mesaj atarak uzun soluklu bir sohbet başlatabilirsiniz." Acemiler, şaplak atma, erotik oyun oynama veya "sana söyleneni yapmak zorundasın" gibi oyunlarla güç dinamiklerini deneyerek başlayabilir; bu, baskınlık ve boyun eğme ile oynanır ve acemi kinksterların çok sayıda kink arzusunu keşfetmeleri için heyecan verici bir araçtır.

Her türlü kink deneyi hakkında hatırlanması gereken en önemli şey güvenlik ve rızadır. Kye, "Fiziksel güvenlik, psikolojik güvenlik ve duygusal güvenliğin hepsi önceliklidir" diye açıklıyor. "Bu yüzden yavaş başlamak en iyisidir. Eski bir atasözü olan 'Koşmadan önce yürümelisin', bu tarz oyunlar için de önemlidir ve bu yüzden sıkı protokollerimiz ve kurallarımız olmalı ve bunlara bağlı kalmalıyız” diyor. 

*İsimler değiştirilmiştir

Bu yazı ilk kez British GQ sitesinde yayınlanmıştır. 

İLGİLİ İÇERİKLER ilişki flört
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası