Sexting Yaparken Sonrasını Düşünün
İlişkiler

Sexting Yaparken Sonrasını Düşünün

Sabahın erken ve soğuk saatlerinde "Sexting" yapmak biraz garip olabilir. Bu ateşli sanal eylemin sonrasını düşünmenizde fayda var.

Sexting modern zamanların akıllı telefonlarında yapılan azgın bir eylem olarak algılanabilir ancak her şeyin dijitalleştiği bir dünyada bazen de samimiyet ve yakınlık belirtisidir. Bir yazar ve sıcakkanlı bir kadın olarak daha önce birkaç sexting deneyimim oldu, aşık olduğum kişiye azgınlığımı belli eden mesajlar gönderdim. Bu da kendimi tekrar genç, beceriksiz, adrenalinle dolmuş ergen bir genç kız gibi hissetmeme sebep de oldu. Ancak şunu itiraf etmeliyim ki sexting yapmak, düzenli bir partneriniz varsa bir kıvılcım yakmak için güzel bir başlangıç olabilir ve gün sonunu sabırsızlıkla beklemenize neden olabilir.  Size sexting yapmanın ne kadar eğlenceli ve seksi olduğunu söylememe gerek yok. Çünkü zaten biliyorsunuz.

Maroon 5'in solisti Adam Levine'in cinsellik içerikli mesajlarının Tiktok fenomeni Sumner Stroh tarafından sızdırılmasının ardından, internet Adam Levine’in konuyla ilgili yaptığı “saçma” açıklamalarla epey eğlendi. Konuyla ilgili bir sürü “meme” bile ortaya çıktı. (Özellikle Levine’in Sumner’a yeni doğacak bebeğine onun ismini vereceğine dair söz vermesiyle internet epey eğlendi.) (Evet, yeni doğacak bebeği - ve evet dünyaca ünlü seksi model karısı Behati Prinsloo’dan olan bebeği.)

Aslında bunlar beni ilgilendirmiyor, bu tür mahrem malzemeleri alenen ifşa etme fikri aslında oldukça itici görünüyor. Ama bu konuda bir istisna var. Özellikle oldukça seksi eşleri olan ünlü erkekler büyük bir istisnanın söz konusu. Çok seksi bir karısı olan ünlü bir erkekseniz, ona saygısızlık yapmak otomatik olarak size yapılan siber zorbalığı haklı çıkarıyor. Levine’in herkes tarafından bilinen “hataları” nedeniyle, artık hepimiz bu adamın nasıl sexting yaptığını öğrenmiş olduk. Her ne kadar Levine’in kullandığı “o popoyu görmem gerek” cümlesi oldukça garip olsa da dediğim gibi sexting zaten garip bir şey. 

Burada kullanılan araç mesaj. Sextingin alıcı tarafındaysanız, aslında mesajı gönderen kişinin o an sizi ne kadar -belki de ayarsızca- arzuladığını anlayabilirsiniz. Artan cinsel arzu en güçlü insanları ve en etkili yazarları bile dilbilgisi açısından şüpheli ve tehlikeli bir beceriksize dönüştürebilir. 

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos’un seks içerikli mesajlarının ifşa olduğunu dönemi hatırlıyor musunuz? Daha önce belki de gözümüzde hiç bu kadar “normal” bir insan olmamıştı. Dünyanın en ünlü yazarlarından biri olabilirsiniz ve hala sexting yaparken “ateşlisinnnn” şeklinde üç “n” ile yazabilirsiniz. Tekrar ediyorum, bu beni ilgilendirmez! Bu tarz sevimli aptallıklar insanları sadece daha “insan” yapıyor. Egomuzun kırılganlığını törpülüyor. Bence dünyanın en zengin ve güçlü adamlarından birinin beceriksizce flörtleştiğini görmek gayet samimi görünüyor.

Sexting yapmak, doğası gereği savunmasız bir eylem. Sonuçta en yoğun arzularımızı ortaya çıkarıyor. Katkısız, süslenmemiş bir arzunun ifadesinden daha savunmasız ne olabilir ki? Temel olarak, kendinizi kısıtlamadan bir kişiye hayranlığınızı belirten erotik bir kurgu yazıyorsunuz. Orgazm durumunda erotizm genellikle hızla sona eriyor. Sexting yapmak hepimizi mikro-pornograf yapıyor ve bazılarından oldukça iyi anılar da kalıyor.

Ancak sabah uyandığınızda, o adrenalin bittiğinde, günün o ilk ışıklarında günler, haftalar veya aylar sonra telefonun ekranını yukarı kaydırmaya cesaret ederseniz ve mesajları o bağlam dışında yeniden okursanız, kalbiniz hızla çarpmaya başlayabilir - bu sefer muhtemelen kalbiniz karnınızda atmaya başlar. Libidonuzu tatmin etmek için yazdığınız şeylerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Benim açımdan bir yazım hatamı tespit etmek, zihinsel sağlığım için cidden tehlikeli bir durum. Seks içerikli mesajlarımın sızdırılması düşüncesi bile kendimi yakmak istememe neden oluyor.

Dostça sohbet etmeye çalışan baristama söylediğim aptalca şeyleri düşünmek bile tuhaf hissettirebiliyor. Dolayısıyla bir de özel mesajlarımın ifşa edilmesi fikri gerçekten kulağa berbat geliyor. Bazen öyle şeyler yazıyoruz ki hepsini sadece yok etmemiz gerekiyor.

Sexting yapmak hızlı yanan bir alev gibidir, yani hızlı söner. Bu işin doğası bu - sıcak süt gibi hızlı bozulurlar. Sextingin süresi dolduktan ve bağlamından koptuktan sonra mesajlara bakıyorsanız kendinize cömert bir empati ve şefkatle yaklaşmalı, yazdıklarınızı kabullenmelisiniz. Ya da dijital belleğinizden acilen temizlemelisiniz.

Bildiğim kadarıyla, ne kadar güçlü veya önemli olursa olsun, hiç kimsenin arzunun ve cinsel tatminin etkisine karşı bir bağışıklığı yok. Bu da beni biraz olsun rahatlatıyor. Hepimiz zaman zaman aşk (ya da şehvet) için aptallaşabiliyoruz. Hepimiz kırılgan varlıklarız.

Dışarıda bir yerde, bir bulutta, bir iPhone’un içinde hepimizin moralini bozmaya yetecek kadar ifşa edilmesi olası olan seks içerikli mesaj var. Tek eşliyseniz ve eşinizden başka biriyle sexting yapıyorsanız ve ekran görüntüsü alabilmek diye bir gerçek varken hiçbir şeyin gerçekten gizli olmadığını unutmayın.

GQ

İLGİLİ İÇERİKLER sexting ifşa cinsellik
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası