Afrodizyak etkisi
Kadınlar

Afrodizyak etkisi

Erkekler üzerinde afrodizyak parfümlerle aynı etkiye sahip kadınlar olduğu bir gerçek. Rosie Huntington-Whiteley kesinlikle onlardan biri.

Üzerine yapışan seksi kadın imajını ciddiye almadığını söylese de, 16 yaşından beri mankenlik yapan Rosie, aslında çocuk yaştan beri güzelliğinin farkındaymış.

İlk stajını bir modellik ajansında yapmış, ardından hepimizin bildiği üzere, Victoria’s Secret dönemi başlamış. Fakat güzel model, hayatının her zaman böyle ihtişamlı olmadığında ısrarcı: “Bir çiftlikte büyüdüm. Çok sıkıcıydı ve oradan kurtulmak için hiç sabrım yoktu. Neyse ki bu monoton yıllar çok uzun sürmedi.”

Çiftlikten şehre transfer olan Rosie’nin aurasından sadece onu dergi sayfalarında ya da defilelerde görenler etkilenmiyor. Çalıştığı tüm fotoğrafçılar aynı fikirde. O kadar ki, İngiliz moda fotoğrafçısı Rankin, onun için Ten Times Rosie adında koca bir kitap bile hazırladı!

Moda sektöründeki başarısını, yakın geçmişte film piyasasında da göstermeye başlayan ünlü model, 2011’de vizyona giren Transformers 3 filminin ardından şimdilerde iddialı bir projeyle gündemde. 2015’te vizyona girecek olan ikinci filminin adı Mad Max: Fury Road. Eleştirmenlerin dört gözle beklediği filmde Rosie; Tom Hardy, Charlize Theron gibi isimlerin yanında rol kapmayı başarmış. Bunda tüm benliğinden fışkıran afrodizyak etkisinin de rolü olabilir mi? Bizce fazlasıyla mümkün...

Yazının tamamı ve çok daha fazlası GQ Türkiye Eylül sayısında ve GQ Türkiye iPhone/iPad edisyonunda...

İZLE
Serenay Sarıkaya GQ Global Creativity Awards Gala Gecesine Hazırlanıyor
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası