Sosyal Medyadan Uzak Durabilmek İçin 5+1 Öneri
Popüler

Sosyal Medyadan Uzak Durabilmek İçin 5+1 Öneri

Sosyal medya iletişimi günlük rutinimizin bir parçası fakat son yıllarda kullanmanın olduğu kadar kullanmamanın da yararları tartışılıyor. Alışkanlıklardan uzaklaşmak zor. Bir süre sosyal medyadan uzak durmak isterseniz işte 5+1 öneri.

Sosyal medya detoksu, sosyal medya molası, sosyal medya kaçışı… Adına ne dersek diyelim. Kafa yorulan konuda filmler kitaplar art arda geliyor. Özellikle The Social Dilemma belgeselinin soğuk duş etkisi kuvvetliydi. Ne Seninle Ne de Sensiz: Sosyal Medya yazısında, durumu özetlemiştik. Ama bilmek ayrı uygulamak apayrı. 

Pandeminin birinci yılını doldurmaya çok yaklaştığı şu günlerde bunalmışlık hissi bazen ağır basıyor. Sosyal canlılar olduğumuz için bu süreçten bunalmadan çıkmak pek tabii mümkün değil. Uzun süredir insanlık olarak sosyal hayatımız sekteye uğruyor ve evimizde, elimizde olan sosyal medya aygıtlarına sarılıyoruz. Instagram’da fahiş fiyattan satılan hayatlar, Twitter’daki derin depresyon, çiçeği burnunda Clubhouse’taki bitmeyen tartışmalar… Tüm bunlardan arınıp en azından bir süreliğine nefes almak için deneyip uyguladığım birkaç öneriyi paylaşmak istedim.

 

 

Ekran Süresini Azaltmanın 6 Yolu yazısını buradan okuyabilirsiniz.

İZLE
#GQMOTY2015 Heyecanına Dahil Olun!
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası