John Wick 3: Parabellum ile Macera Kaldığı Yerden Devam Ediyor

John Wick karakterine hayat veren Hollywood'un ikonik ismi Keanu Reeves ile serinin yeni filmi hakkında konuştuk.

14 Mayıs 2019

19-05/14/jw3_d43_14345_r-1557834593.jpg

John Wick ile yeni maceralara hazır mısınız? Adrenalin yüklü filmin üçüncü bölümünde, süper kiralık katil John Wick (Keanu Reeves), bu sefer kendi hayatı için mücadele ediyor. Uluslararası gizli kiralık katil örgütü Yüksek Şura'nın bir üyesini öldürdüğü için haklarından mahrum olan John Wick, başına konmuş ödül için yine kendisi gibi ödül avcılarıyla kozlarını paylaşıyor. 

Filmin giderek genişleyen evreni seyirciyi John Wick'in kökenlerine götürürken, hikaye de hem teknik açıdan hem de kadro açısından daha gelişmiş bir hale getiriyor. 16 Mayıs Perşembe günü gösterime girecek serinin üçüncü filmine Keanu Revees’e Ian McShaneLaurence FishburneLance Redrick’e ek olarak Halle Berry ve Anjelica Huston ve Marc Dacascos gibi ünlü oyuncular eşlik edecek. Biz de film öncesi John Wick karakterine hayat veren ikonik aktör Keanu Reeves'e film hakkındaki görüşlerini sorduk. 

19-05/14/jw3_d25_08585_r.jpg

 

John Wick: Bölüm 3 - Parabellum'da herkesin en büyük tasası, önceki filmlerdeki aksiyon sahnelerinin oldukça  çarpıcı olması ve bunun üzerine nasıl çıkılacağı?

Hep derim daha fazlası, daha fazlası, daha fazlası. Bu filmde de bunu göreceksiniz. İlk iki filmdeki dövüş sahneleri genellikle teke tekken, Parabellum'da grup halinde dövüşlere ağırlık verildiği için koreografi de ön plana çıkıyor. Başına konan ödülden dolayı şimdi Wick'in peşinde çok daha fazla sayıda katil var. Bu da Wick'in Kung Fu’dan Endonezya silatına kadar çeşitli dövüş sanatları tarzıyla yüzleşecek olması demek.

 

John Wick 3’de bizi neler bekliyor? Serinin diğer filmlerinden farklı neler olacak?

Chad yapmak istediğim bir çok şeyi bu filmde kullanmış. New York’tan Fas’a uzanan hikayede balerinler, motosikletler, kılıçlar, bıçaklar, atlar ve daha bir çok enteresan şey kullanıldı. Çok farklı bir koreografi olduğunu düşünüyorum. Filmde yer alan inanılmaz motosiklet kovalamaca sahnesi için Verrazzano Köprüsü'nde çekim yapıldı.  “Kılıcı olan motosikletler” için harika bir set hazırlandı. Ayrıca Yüksek Sura hakkında yeni şeyler öğreniyoruz. Filmin güzel bir hikâye akışı var.

 

John Wick 3`te özellikle senin istediğin bir sahne var mıydı?

Çölde olmayı ve kum tepecikleri üzerinde yürümeyi ben istedim. Bu sahnelere Halle Berry’nin eşlik etmesi ayrıca güzel oldu.

 

 

19-05/14/jw3_d61_19326_r.jpg

 

Serinin üçüncü filminde ölü sayısı ilk iki filmden daha mı yüksek?

Diğer filmlerden biraz yüksek. Dünyadaki bütün kiralık katillerinin John Wick’i öldürmeye çalıştığını dikkate alırsak bu oran gayet normal.

 

John Wick karakterinin neyini seviyorsun?

Bu takımı giymek benim için büyük bir zevk. Bu karakteri seviyorum. İradesini seviyorum. Yasını seviyorum. Benim için o zengin, derin, içten bir karakter. Karısını, evliliğini sevmesi falan. Hayatta kalmaya çalışıyor. Yetenekli biri olmasını seviyorum. Mizah anlayışını da seviyorum. O dünyada bence o iyi bir insan.

 

 

19-05/14/jw3_d41_13746_r.jpg

 

Ayrıca serinin bu filmini ilk kez IMAX formatında seyredeceğiz. Nasıl bir his?

Evet, John Wick 3 - Parabellum IMAX. Yönetmen Chad Stahelski ve Görüntü Yönetmeni Dan Laustsen filmin genel görünümü, renkleri, peyzajı, kadrajı üzerinde çok çalıştı. Bence bunu 4K ve o kadar büyük ölçekte seyretmek çok etkileyici olacaktır. Her şeyi o kadar ayrıntılı görmek bence çok keyifli.  IMAX'te bir şey seyretmek her zaman benzersiz olmuştur zaten. Sadece görüntü açısından değil. Sesler de var. Bence John Wick'te de güzel olacak. Her şeyi büyük ölçekli seyretmek güzel olacak. Ayrıca bu kadar büyük olunca ayrıntıları da görebileceksiniz. Baktığınız yere göre farklı bir şekilde filmin içine girmeniz bence ilginç olacaktır. Umarım seyirci de beğenir.

 


#GQKolektifBakanlar: Bünyamin Aydın & Fethi Sabancı Kamışlı

RÖPORTAJ | #GQKolektifBakanlar: Bünyamin Aydın & Fethi Sabancı Kamışlı

Akdeniz Tutkusu

RÖPORTAJ | Akdeniz Tutkusu

Cennetin Tam Ortasında

RÖPORTAJ | Cennetin Tam Ortasında

5 Soruda Hakan Sorar'ın Dijital Sergisi Through the Skin

RÖPORTAJ | 5 Soruda Hakan Sorar'ın Dijital Sergisi Through the Skin

White Lines Başladı: Gerçekten İstediğin Hayatı Mı Yaşıyorsun?

RÖPORTAJ | White Lines Başladı: Gerçekten İstediğin Hayatı Mı Yaşıyorsun?

Şükrü Özyıldız ile Kolektif Röportaj

RÖPORTAJ | Şükrü Özyıldız ile Kolektif Röportaj

Daha Fazla Göster