Ruhumuz ona emanet

Ekranlarda mütevazı oyuncuya pek rastlanmaz. Barış Kılıç bir istisna. Sevilen dizi Lale Devri’nin yeni yıldızı, başarı çıtasını ruh sağlığına sabitliyor.

17 Ekim 2013

Ruhumuz ona emanet

Aranızda tesadüflere inanmayan varsa burayı dikkatle okusun. Aktör Barış Kılıç, üniversitedeki bölümünü tesadüfen seçtiğini (iktisat okumuş), oyunculuğa tesadüfen başladığını (bir gün bir telefon gelmiş), hatta çocukken boğulma tehlikesi geçirdiğinde tesadüfen hayatta kaldığını (amcası kurtarmış) söylüyor. Yine de hiçbir başarı tesadüfen devam etmez. Kılıç, Bütün Çocuklarım ve Adını Feriha Koydum’da dikkat çekmesinin ardından bu sene Fox TV ekranındaki Lale Devri’nde psikiyatr Engin rolüyle boy gösteriyor. Çok çalıştığını, kendini geliştirdiğini söyleyen Kılıç, geriye dönüp baktığında oyunculuğunu eleştirmekten de çekinmiyor. Örneğin tecrübesiz dönemlerinde oynadığı rollerin hakkını şimdi daha iyi verebileceğini itiraf ediyor.

Fazla mütevazı olmasına gerek yok. Kılıç, şu anki şöhretine kavuşana kadar zaten epey uzun bir yol yürüdü. Ama o sakin, kendine güvenli bir adam. Yolun devamına baktığında da çok beklentisi olmadığını söylüyor: Herkesin kanun karşısında eşit olduğu bir ülkede, özgürce yaşamak... Hepsi bu kadar. Zaten bu konuda biraz da, “Artık bizden geçti, çocuklar faydalansın” (iki çocuğu var) havasnda: “Umarım ileride çocuklarımın ruh sağlığı yerinde olur. Eşimle en çok bunun için uğraşıyoruz.”

Şimdilerde “yaralı ve enteresan bir adam” diye tarif ettiği psikiyatrı oynuyor. İstediği yaşamı kurmada bu rolün de katkısı olacaktır.

Daha fazlası GQ Türkiye Ekim sayısında ve GQ Türkiye iPad edisyonunda...


5 Soruda Hakan Sorar'ın Dijital Sergisi Through the Skin

RÖPORTAJ | 5 Soruda Hakan Sorar'ın Dijital Sergisi Through the Skin

White Lines Başladı: Gerçekten İstediğin Hayatı Mı Yaşıyorsun?

RÖPORTAJ | White Lines Başladı: Gerçekten İstediğin Hayatı Mı Yaşıyorsun?

Şükrü Özyıldız ile Kolektif Röportaj

RÖPORTAJ | Şükrü Özyıldız ile Kolektif Röportaj

Edis ile Kolektif Röportaj

RÖPORTAJ | Edis ile Kolektif Röportaj

Sıkı Dostlar Yeniden Bir Arada

RÖPORTAJ | Sıkı Dostlar Yeniden Bir Arada

Mango'nun Yeni Yüzü Robert Montgomery ile Bir Araya Geldik

RÖPORTAJ | Mango'nun Yeni Yüzü Robert Montgomery ile Bir Araya Geldik

Daha Fazla Göster