Harvard'a Göre Gün İçinde Daha Fazla Enerji İçin Edinebileceğiniz 6 Alışkanlık
Wellness

Harvard'a Göre Gün İçinde Daha Fazla Enerji İçin Edinebileceğiniz 6 Alışkanlık

Daha yorgun hissetmenize neden olan alışkanlıklar gibi, ihtiyacınız olan enerji artışını sağlayan alışkanlıklar da vardır. İşte günü daha enerjik geçirmeniz için yardımcı olacak alışkanlıklar.

Gün içinde daha fazla enerjiye sahip olmak, işlerinizi zamanında bitirmenize, işte iyi performans göstermenize, ofise gittikten sonra egzersiz yapmak istemenize ve hatta dizinizin bütün bir bölümünü uykuya dalmadan tamamlamanıza yardımcı olabilir.

Enerji seviyenizin gün içinde değişmesi normaldir, beslenme düzeninizden veya yaptığınız aktivitelerin yoğunluğundan etkilenebilir ve zaman zaman düşebilir, bilmeniz gereken önemli şey, bu değişikliklerin çok şiddetli olmasını veya yaptığınız işin yarısında yakıtınızın bitmesini önleyen şeyler, yiyecekler, alışkanlıklar ve daha fazlası.

Bilim, sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkların sizi normalden çok daha yorgun hissettirebileceğini söylüyor, ancak konu yorgunluk ve enerji olduğunda bu, kötü alışkanlıkların yanı sıra, ruh halinizde büyük bir fark yaratabilecek bazı iyi alışkanlıkların da olduğu anlamına geliyor.

Aslında, sihirli ya da geçici çözümler düşünmek yerine, alışkanlıklarınız üzerinde çalışmalısınız, çünkü bunlar size enerji vermenin yanı sıra, sağlık, esenlik ve güçlü bir beyin verirken, yaşlanmayı da yavaşlatabilir.

Daha fazla enerji için uygulamaya koymanız gereken 6 alışkanlık

GQ Meksika

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası