Ali Tufan Koç

Ali Tufan Koç
Dergi Konuları

Hep Daha İleriye | George Clooney

Seneler içinde, sadece ‘karizması’yla konuşulan değil, aynı zamanda dünyanın barış ve açlık gibi sorunlarını kendine dert eden, hayatını ve kariyerini bu yola adayan birine dönüştü. Hollywood’un ona özel diktiği smokine, belki hiçbir zaman ihanet etmedi ama iç ceplerine Sudan, Darfur gibi problemli bölgelerin barış meselelerini ve yakın ünlü arkadaşlarına yönelik ‘eşek’ şakası malzemelerini bir şekilde sığdırmayı da bildi. Kariyerinin 40’ıncı yılında, 60’ıncı yaşına birkaç ay kala, dört yıllık bir aradan sonraki dönüşünün şerefine, huzurlarınızda ‘ulusararası ikon’umuz: George Clooney.
Yazı Ali Tufan Koç
Ali Tufan Koç
Dergi Konuları

Haluk Bilginer Hiç Çürümeyecek

Ne ruhunda düş kuran bir göz olması, ne de Shakespeare ile gizliden gizliye fısıldaşması… Onun, hiç çürümeyecek olmamasının sebebi, tiyatro sahnesine koyduğu eserleri ya da ormanda kaybolmuş karakterleri bizimle tanıştırıp durması da değil. “Hayatta kaldığı, ömrünün yettiği sürece yapmaya devam edeceği birkaç küçük detay yüzünden” diyelim, sıralayalım…
Yazı Ali Tufan Koç
Ali Tufan Koç
MOTY

MOTY 2020: “İyi Gelenler” - Özel Kategori Ödül Sahipleri

Eşitlik, Centilmenlik, İnovasyon, Özgünlük ve Cesaret, bu yıl MOTY'nin özel kategorileri. Bu kategoriler için karşımıza çıkan isimleri 9 Kasım'da açıkladık. Gerçekleştirilecek webinar ve masterclass serisi öncesinde heyecanımızı IG yayınında sizinle paylaştık.
Yazı Ali Tufan KoçDerleyen Alper Etiş
Ali Tufan Koç
DAHASI+

#GQKolektifGunluk: Ali Tufan Koç

Hazır evdeyken, ortak bir günlük tutalım ve herkes o günkü neşesini, derdini ya da gözüne takılan bir detayı buraya döksün dedik. #GQKolektifGunluk serisine GQ Türkiye Yayın Yönetmeni Ali Tufan Koç’ın pazar günlüğüyle başlıyoruz.
Yazı Ali Tufan Koç
Ali Tufan Koç
Röportaj

Jared Leto: Hattın diğer ucunda, paralel evrenin derinliklerinde

Sinema ve müzik kariyeri boyunca en uçlarda gezinmekte hiçbir sakınca görmemiş, ‘bebek yüzlü asi rockstar’ havasından gram ödün vermemiş birinin cumartesi sabahı telefon sesiyle ilgili tahminleri alalım. Geceden kalma, çatallı ve ‘rocknroll’? Ya da tam aksine hâlâ uyumamış, über enerjik? Mevzu bahis kişi, Jared Leto. Ve birazdan sesinin neden bu kadar şefkatli, vicdanlı, şükran dolu ve ‘olumlama’ların atası tonunda olduğunu anlatacak...
Yazı Ali Tufan Koç
Ali Tufan Koç
Bakım

Murat Süter'le Berberde: Ne Kadar Basit, O Kadar Şık

Erkek modasında her dönemin stil ikonu olmayı başaran Murat Süter’in meşhur kontrol mekanizması, berber koltuğunun gücüne yenik düşerse...
Yazı Ali Tufan KoçFotoğraf Erbil Balta
Ali Tufan Koç
Argüman

#PazarOkuması - Başkentten Yükselen Altın Çocuk: İbrahim Ahmed Acar

Kurduğu basit ve kısa cümleler, yaptığı az ve öz konuşmalar genç yaşının değil, derin karakterinin bir sonucu: “Bir işi yapmaya kalktıysan önce sevip sevmediğinden emin ol” diyor Türkiye’ye bir ayda iki dünya şampiyonluğu getiren milli eskrimci İbrahim Ahmed Acar. Başarı, motivasyon ve hedefe ulaşmaya dair söyledikleri, okuyan herkeste bir aydınlanma yaşatabilir.
Yazı Ali Tufan KoçFotoğraf Erbil Balta
Ali Tufan Koç
Wellness

Lüks Meditasyon Ana Akım Olur mu?

Bin yıldır varlık gösteren kavramların her sene sıfırdan icat edilmiş veya yeni keşfedilmişçesine ‘trend’ damgası yediği bir dönem bu: Chia tohumu, yoga, kinoa, pilates, boks ve bisiklet yavaştan sırasını saldı; sıra ironik bir şekilde, meditasyona geldi. New York çıkışlı yeni oluşum ve gösterişli kulüp ‘Inscape’; meditasyon fikrini şık bir pakette sunmak, ‘ana akım’ yapmak, havalı (ve pahalı) bir trende dönüştürmek amacında. Hesap tutar mı? Bir gün her köşe başında, CrossFit ve yoga salonlarının yanında meditasyon kulüpleri açılır mı? Gittim. Denedim. Yazdım.
Yazı Ali Tufan Koç
Ali Tufan Koç
Argüman

En Sevdiğim Hatam: Cüneyt Özdemir

27 yıllık gazeteci Cüneyt Özdemir bir süreliğine 'Dünyanın bekleme odası' olarak nitelendirdiği New York'ta, Hayatının 'izle-anla-bekle' evresinde. Tam da geçmişine ve geride bıraktıklarına belli bir mesafeden bakabileceği bir noktaya gelmişken kendisiyle şahane hatalarını konuşmak için daha iyi bir zaman ve yer bulamazdık.
Yazı Ali Tufan KoçFotoğraf Beril Gülcan
Ali Tufan Koç
Travel

Hafta Sonu Kaçamağında Bu Hafta: 24 Saatte 3 Ülke

Bir günde 3 ülke gezilir mi demeyin, biraz yorucu da olsa Condé Nast Traveler Türkiye bizim için bir günlük muhteşem bir rota çizdi.
Yazı Ali Tufan Koç
Ali Tufan Koç
Fitness

Akın Akman'ın Önlenemez Yükselişi

Akın, New York’ta hem modellik hem soulcycle antrenörlüğü yapıyor ve şu an birçok Hollywood ünlüsünden daha popüler.
Yazı Ali Tufan Koç