Bitki Bazlı Bir Menü: Baby Elephant Plant Based Cafe
Yeme-İçme

Bitki Bazlı Bir Menü: Baby Elephant Plant Based Cafe

Eylül 2018 de Maslak’ta kapılarını açan Baby Elephant Cafe tamamen bitki bazlı menüsü, renkli kaseleri ve organik ağırlıklı, sağlıklı seçenekleri ile dikkat çekiyor.

Mutfağında beyaz un, rafine şeker, konserve, koruyucu içeren gıdalar yer almayan Baby Elephant Cafe’de gönül rahatlığı ile hem sağlıklı hem lezzetli yemekler yemek mümkün. Tüm yemeklerde tuz olarak sadece kaya ve deniz tuzu, yağ olarak sadece natürel sızma zeytin yağı ve organik Hindistan cevizi yağı tatlandırıcı olarak hurma ve hurma suyu kullanılan mekanda pita ekmeğinden, tortilla, fıstık ezmesi, fermente turşu ve kombucha’ya kadar bir çok ürün kendi mutfaklarında yapılıyor.

 19-03/18/ic-mekan.JPG

Protein dengesi hesaplanarak lezzetten ödün vermeden oluşturulmuş süper kaselerin (buddha bowls) tabloya benzeyen rengarenk sunumlarının fotoğrafını çekmeden yemeye kıyamıyorsunuz.

 19-03/18/breakfast.jpeg

Yulaf sevmeyenlerin ezberini bozacak lezzette kahvaltılık yulaf kaseleri, smoothie’ler, sağlıklı atıştırmalık, wrap, salata, buddha bowl veya masum tatlılardan hangisini seçeceğinizi şaşırabilirsiniz.

 19-03/18/kase2.JPG

Maslak’ın karmaşasının içerisinde huzurlu sıcacık atmosferi, sakin caz ağırlıklı müziği ile adeta bir vaha hissi yaratan Baby Elephant Cafe, adını sadece bitki bazlı beslenen kuvvetli fillerden alıyor ve şimdiden İstanbul’un gözdelerinden olamaya aday görünüyor.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası