Sota Alaçatı ile Gastronomik Bir Yolculuğa Hazırlanın

Alaçatı'nın en popüler noktasında konumlanmış Sota Alaçatı'da, kabuklu deniz mahsüllerinin en lezzetli örneklerini keşfedin.

14 Mayıs 2019

Sota Alaçatı ile Gastronomik Bir Yolculuğa Hazırlanın

Alaçatı'nın tek kabuklu deniz mahsülleri restoranı Sota Alaçatı'da bu yaz kabukları kırmanın ve yeniliği keşfetmenin keyfine varacaksınız! Viento Otel'in içerisinde yer alan Sota Alaçatı, zengin deniz mahsüllerinden oluşan menüsüyle sizleri benzersiz bir gastronomik yolculuğa çıkarıyor. Öğle ve akşam olmak üzere iki farklı menü sunan Sota Alaçatı; büyüleyici ambiyansı, modern sunumları ve kusursuz hizmet anlayışıyla bu yaz vazgeçilmeziniz olacak. 

19-05/14/img_20190329_093431.jpg

 

Masmavi Suların Derin Dünyasını Keşfedin

Misafirlerine lezzet dolu bir deneyimin kapılarını açan Sota Alaçatı, zengin ve iddialı menüsüyle dikkat çekiyor. En çok tercih edilen imza lezzetleri arasında Afrodizyak Tepsileri, Vongole, Yengeç, canlı Istakoz ve İstiridye yer alırken menünün göze çarpan diğer lezzetleri olarak ise Çeşme ve Karaburun yarımadasının güzel karidesleri, Langusta ve Karavida gösteriliyor. Özel hazırladıkları tadım menüleriyle misafirlerine farklı alternatifler sunuyor. 

19-05/14/img_20190417_191523-1557835849.jpg

Deniz mahsülleri konusunda misafirlerine birçok ilki sunan Sota Alaçatı; içerisinde bulunan canlı Istakoz, İstiridye ve Vongole havuzlarında size en iyisini seçme ve tadı damağınızda kalacak eşsiz lezzetlerle buluşma fırsatı sunuyor.

19-05/14/img_20190129_173846.jpg

 

Ege’den İnciler…

Ege yöresinden en özel mezelerin servis edildiği Sota Alaçatı’da kullanılan her malzemenin yöresel ve geleneksel yöntemlerle üretilmiş ve coğrafi etiketli olmasına büyük özel gösteriliyor. Ege’nin doğasından esinlenerek oluşturulan özel menüde kullanılan malzemeler arasında geleneksel yöntemle üretim yapan butik üreticilerin peynirleri ve şarküteri ürünleri, mera otuyla beslenen ineklerin sütünden elde edilen tereyağları ve Ayvalık yöresinin saf sızma zeytinyağları bulunuyor. Lezzetli sofraların tamamlayıcısı şaraplar ise Urla bölgesinden ve butik üretim yapan üreticilerden tedarik ediliyor. Tüm hafta boyunca 12:30-00:30 saatleri arasında hizmet veren Sota Alaçatı'da benzersiz bir deneyime hazır olun!

19-05/14/_mgl2428.jpg

 


Daha Rahat Uykuya Geçmenizi Sağlayacak 12 Süper Besin

YEME-İÇME | Daha Rahat Uykuya Geçmenizi Sağlayacak 12 Süper Besin

Kapadokya'nın En Romantik 5 Restoranı

YEME-İÇME | Kapadokya'nın En Romantik 5 Restoranı

Erkeklerin Kalbine İyi Gelen 3 Besin

YEME-İÇME | Erkeklerin Kalbine İyi Gelen 3 Besin

Kas Kütlenizi Arttırmak İçin Nasıl Beslenmelisiniz?

YEME-İÇME | Kas Kütlenizi Arttırmak İçin Nasıl Beslenmelisiniz?

Erkek Sağlığı İçin 3 Besin

YEME-İÇME | Erkek Sağlığı İçin 3 Besin

Stres Anında Besinlerin Gücünden Faydalanın

YEME-İÇME | Stres Anında Besinlerin Gücünden Faydalanın

Daha Fazla Göster