Yılın İnternet Fenomeni Beyinsiz Adam

Yılın İnternet Fenomeni Beyinsiz Adam

Hakim Türkmen, 200 bini aşan takipçi sayısıyla, Twitter diliyle söylersek, son feno.

Men of the Year Ödülleri'nin başlamasına sadece bir kaç saat kaldı. Chivas sponsorluğunda düzenlenen gecede Yılın İnternet Fenomeni ödülünü alacak olan isim Hakim Türkmen nam-ı diğer Beyinsiz Adam GQ Kasım sayısında Ali Ergül'e 140'ın gücünü ve daha fazlasını anlattı: 

GQ.com.tr’nin oylamasında 4 bine yakın oyun neredeyse yarısını alarak galip gelen 1981, Şanlıurfa doğumlu Hakim Türkmen, kendi deyimiyle “yazan çizen” bir adam. Televizyon programları için metin, tiyatro için oyunlar yazmış ancak @beyinsiz_adam’a kadar ne o yazdıklarını gün ışığına çıkarmış, ne birileri ona gelmiş. Artık 200 bin takipçiyi aşan Türkmen’in beklediği ama bu kadarını beklemediği başarının ardından, @beyinsiz_adam adeta üzerine kalmış, hayatını onun sayesinde kazanıyor. Yakında kitabı çıkacak, köşe yazıyor, sosyal medya konusunda danışmanlık yapıyor ve bu mecralardaki kampanyalar için profesyonel olarak fikir üretiyor.

“Kendime tavsiye verecek olsam, siyasetten bahsetme derim” diyor ama Yeditepe Üniversitesi’nde Siyaset Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler okuduğu için, yazmadan da yapamıyor. İnsanların apolitize olmalarından çok, politize olmalarından şikayetçi. Mizahçılara “Neden politik bir şey yazmıyorsun?” derlerken, aslında “Neden beni savunmuyorsun?” demek istediklerini söylüyor.

Yazının devamı GQ Türkiye Kasım sayısında

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası