Yılın Oyuncusu: Burak Özçivit

Burak Özçivit ülkedeki tüm kadınların en yakışıklı erkekler listesinde üst sıralara yerleştikten sonra şimdi de yabancı diyarları zorluyor.

01 Kasım 2012

Yılın Oyuncusu: Burak Özçivit

13 Kasım'da Hasköy İplik Fabrikası'nda düzenlenecek Men of The Year Ödül Töreni'nde ödül alacak bir başka sürpriz isim de Muhteşem Yüzyıl'da Malkoçoğlu'nu canlandıran Burak Özçivit. Yılın Oyuncusu seçilen Özçivit Chivas sponsorluğundaki gecede ödülünü almak üzere diğer kazananlarla beraber aramızda olacak.     Yeni nesil Malkoçoğlu'nu daha yakından tanımak isteyenler GQ Türkiye Kasım sayısında Muammer Brav'ın kendisiyle yaptığı çok özel röportaja ve fotoğraflara göz atabilirler:

En nefret ettiğim şeyler listemin üst sıralarında yer alan bekletmek maddesi gerçekleşmek üzere. Burak Özçivit’le randevuma beş dakika var ve lanet trafik durmuş durumda! Sinirden titreyen sağ bacağımı kontrol altına alıp, mesajla gecikeceğimi bildiriyorum. Karşı taraftan gelen mesajla rahatlıyorum: “Merak etmeyin, ben de trafikteyim.”

Randevu saatimizden yarım saat rötarla, karşı karşıya oturuyoruz. Uzundur İstanbulluların ilk sohbet konusu olan trafik şikayetleri, bizim de ilk gündem maddemiz. İkimiz de yakınıyoruz ama Burak’ın en sevdiği şeylerin başında arabayla gezmek geliyor! Elbette geceleri: “İstanbul gece çok güzel. 72 model Chevrolet Camaro’m var. Onunla dolaşmak en sevdiğim şeylerin başında geliyor. Uzun uzun geziyor, arabanın keyfini çıkarıyorum.” Hemen ardından gelecek soruyu tahmin ediyor ve ben sormadan cevaplıyor: “Hız yapmayı sevmiyorum.”

Celebrity hafızamıza yeni isimler kazandıran fenomen dizi Muhteşem Yüzyıl’ın, cilaladığı isimler de oldu. Onların en başında Burak geliyor. New York’lu, kanı kaynayan zengin çocuklarının seksi hikayelerini anlatan Gossip Girl dizisinin daha az seksi hikayelerini Boğaz kıyısına uyarlayan Küçük Sırlar’ın yakışıklı delikanlısı, Malkoçoğlu rolüyle tüm Türkiye’nin tanıdığı Burak Özçivit’e dönüştü. Genç kızlarla sınırlı hayran kitlesi, kısa sürede ışık hızıyla katlandı. Tüm ülke kadınlarının bayıldığı erkekler sıralamasında zirvede olan bu genç adam, eminim Muhteşem Yüzyıl’ın gösterildiği yabancı diyarlarda da zirveyi zorlamakta.

Burak Özçivit, kadın hayranlarının sayısını katlamanın yanı sıra genç nesil Türk erkekleri arasında da bir salgın yarattı. Şehrin her yerinde Özçivit bıyıklı gençler kol gezmeye başladı. Böyle bir duruma çocukluğumun kült dizisi Charlie’nin Melekleri sayesinde şahit olmuştum; İstanbul sokakları Farrah Fawcett saçlı kadınlarla dolmuştu. O aslan kafa saç modelini yakışan, yakışmayan yüzlerce kadında görmüştük (Arada hatırlamadığım bir fenomen varsa lütfen bildirin). Yakışan, yakışmayan tespitim Özçivit bıyığı için de geçerli. Burak gülerek karşılık veriyor: “Ben öyle düşünmüyorum. İnsanlar nasıl mutlu oluyorsa öyle yapsın. Ben kız arkadaşı, karısı bıyık bırakmasını istemeyen erkeklerin önünü açtım. O yaptıysa ben de yapabilirim durumu yarattım belki de.” Aslında bu meseleden biraz sıkılmış: “Bıyıklarımdan değil, konunun sürekli gündeme böyle gelmesinden sıkıldım. Film çekimleri bitsin, keseceğim.”

Duvarları kaldırmak

Yeni çekeceği filmi Malkoçoğlu’na dair ayrıntı vermekten kaçınıyor. Bulgaristan’da, kış aylarında çekilecek ve yapımcılığını Muhteşem Yüzyıl’ın da şirketi olan Tim’s Production yapacak. Yönetmen ve diğer oyuncular henüz açıklanmıyor. Cüneyt Arkın’ın filmlerini tekrar izleyip izlemediğini soruyorum, “Tekrar izlememe gerek yok, zaten o filmlerle büyüdüm. Malkoçoğlu bizim özümüz, içimiz. Halkın çok iyi bildiği, sevdiği bir karakter” diyor.

Peki yenisinin eski filmlerden farkı ne? “O filmlerin güncellenmiş hali. Atlar, kılıçlar bir yana, daha duygusal, derinliği olan bir Malkoçoğlu olacak. Aşk adamı olduğunun altı çizilecek” cevabını veriyor. Kahramanın alameti farikaları olan at binmek, kılıç kullanmak ve ok atmak, ona Muhteşem Yüzyıl çekimlerinden yadigar. “İşin fiziksel beceri isteyen yerlerinde zorlanmam. Zaten o sahnelerde iş yönetmenin. Siz istediğiniz kadar iyi yapın, koreografi iyi olmazsa olmaz. Kontrolsüz güç, güç değildir diye bir söz var, aynen katılıyorum” diyor. Benimse aklıma Cüneyt Arkın’ın film çekimlerinde kırılan kolu, köprücük kemiği vs. geliyor.

Röportajın devamı GQ Türkiye Kasım sayısında