Yılın Yönetmenleri Binay ve Alper

Yılın Yönetmenleri Binay ve Alper

Merak eden, biriktiren ve gördüklerini rahatsız eden bir dürüstlükle anlatan iki adamın hikayesi.

13 Kasım'da Hasköy İplik Fabrikası'nda düzenlenecek Men of The Year Ödül Töreni'nde Yılın Yönetmeni ödülünü alacak isimler Mehmet Binay ve Alper Caner olacak. Chivas sponsorluğundaki törende ödülünü almak üzere gecede hazır bulunacak olan Binay ve Caner, Banu Güven'in yazısı ve Damon Baker'ın fotoğraflarıyla bu ayki GQ Men of the Year özel sayısında:

Herkes bu iki güzel adamı Zenne’yle tanıdı. Bense onları 15 yıldır tanıyorum. 15 yıl, 40’ını henüz geçenlerin hayatında önemli bir zaman dilimi. İşte ben, onları yılın adamları yapan bu dönemin yakın tanıklarındanım.

NTV’de çalışmaya başlayalı henüz birkaç ay olmuş. Her şeyin çok hızlı aktığı, yarım saatte bir bülten giren bir haber kanalının ruhuna ayak uydurmaya çalıştığım günlerden birinde, haber merkezinin ortasında farklı duran bir adama rastlıyorum. Yakışıklı, zarif, sıcak bakışlı. Hınzır bir muhabirden çok, planlı programlı çalışmaya alışmış, mükemmeliyetçi bir ecnebiyi andırıyor. Mehmet Binay, Çanakkaleliymiş. Evet, üniversiteyi Almanya’da okumuş. Uluslararası İlişkiler mezunu. Orada finans alanında çalışmış, sıkılmış tabii. Merak eden, sorgulayan, biriktiren, analiz eden, üretmek isteyen, duygusal ve entelektüel zekasıyla özel bir adam. Gazeteciliğe sarması bu yüzden tesadüf değil, ama Türkiye’ye dönmesinde bir tesadüfün de payı var.

Yazının devamı GQ Türkiye Kasım sayısında

İZLE
GQ Men of the Year 2023 Filmi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası