kalistenik egzersizler RMU
Fitness

En İyi Kalistenik Egzersizler

Kendi vücut ağırlığınızla form tutmanızı sağlayan Kalistenik egzersizlere dair bir uzmandan fikir alıyoruz. Örnek bir Kalistenik antrenman programıyla yapabileceklerinizi listeliyoruz.

Calisthenics egzersizleri, kendi vücut ağırlığınızla çalışmaktan başka bir şey değil. Üzerinde durduğunuz zeminden daha fazlasina gerek olmadığı için bu, egzersiz kolaylığında son nokta - aslında muhtemelen bunu okurken bile egzersiz yapabilirsiniz (yapmayın).

Askeriye bunu yıllardır biliyor ve "Yere yat ve 20 sinav cek" sözü artık efsane haline geldi, ancak spor salonları ve teknoloji sürekli gelişirken vücut ağırlığıyla yapılan bir egzersizin ne kadar çeşitli ve güçlü olabileceğini hafife almak kolay. Kas kazanmak, yağ yakmak ve hareket kabiliyetinizi geliştirmek için sıra sıra kardiyo makinelerine, ağırlık yığınlarına ve altı farklı çift ayakkabıya ihtiyacınız yok.

Elliot Simmonds multidisipliner bir antrenör ve 5x İngiltere'nin En Fit Adamı. Halter ve dambıl olmamasına rağmen jimnastik egzersizlerinin kas geliştirmek için harika bir yol olduğunu söylüyor. "Bu, antrenman yoluyla kasları uyarmakla ilgili - muhtemelen bacaklarınızla üst vücudunuzdan biraz daha fazla çalışmanız gerekecek çünkü çok büyük ve çok güçlüler, bu nedenle bacaklarınız için daha yüksek tekrar hacmine ihtiyacınız var. Ancak callisthenics'e odaklanan insanlar genellikle kaslı olurlar - bu egzersizleri yapmak için ihtiyaç duyduğunuz güç miktarı, büyümeleri gereken kaslara çok fazla yük bindirir."

Burada Simmonds, denemeniz için birkaç farklı egzersiz rutinini detaylandırıyor.

 

BU İÇERİK İLK OLARAK BRITISH GQ WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İZLE
#BenimAntrenörüm: 2. Hafta
İLGİLİ İÇERİKLER Kalistenik Egzersiz fitness
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası