3 Günlük Fitness Rutini
Fitness

3 Günlük Fitness Rutini

2023'teki fitness hedefleriniz ne olursa olsun, bunu küçük adımlara bölmek, gelişmeleri gözlemlemek ve zemin kazanmak için harika bir yolu olabilir.

Her yeni yılda olduğu gibi, fitness kararları ve nasıl daha fit olunacağı hakkında düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Birçoğumuz için bu, yeni bir spor dalına yönelmek veya belki de yarıda bıraktığımız bir fitness rejimine yeniden başlamak şeklinde düşünülebilir. Ancak, ister yeni bir şey deniyor olun ister eski alışkanlıklarınıza geri dönüyor olun, tekrar eski formunuza kavuşmak göz korkutucu olabilir. 

Ulusal Spor ve Fitness Enstitüsü’ne göre, olmak istediğiniz yere doğru ilerlemenin en büyük anahtarı tutarlılıktır. "Tutarlılık, spor salonunda veya dışında hedeflere ulaşmak için çalışırken tartışmasız en önemli bileşendir. Tutarlılık olmadan programlar düzensiz olur, vücut daha zor adapte olur ve alışkanlık oluşturmak daha zor olabilir" diye yazıyorlar.

Tutarlılık her gün spor yapmak anlamına gelmiyor. Hayır, bu şekilde tükenmişlik ve sakatlık ortaya çıkar. Ancak gerçekçi bir hedef belirlemek ve buna sadık kalmak anlamına gelir. Uzmanlarımıza göre, yaklaşık beş seanstan sonra çoğu spor dalında ilerleme kaydetmeye başlayacaksınız, bu nedenle onlardan sizi koşu, halter ve yogada paslı halden güvenilir hale getirecek beş günlük planınızı hazırlamalarını istedik.

Buna 2023'te nasıl daha fit olacağınıza dair ‘’yeni siz’’ için bir başlangıç rehberi diyebilirsiniz.

British GQ

gq_newsletter

İZLE
#BenimAntrenörüm: 2. Hafta
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası