4 adımda doğru deadlift

Spor yaparken sıklıkla tercih ettiğimiz. Deadlift öyle yararlı bir harekettir ki; neredeyse bütün kas gruplarının çalışması sağlar. Ancak yararlı olmasının yanı sıra doğru yapılamadığı takdirde ciddi sakatlanmalara da yol açabilir. Bu sakatlanmaları yaşamamanız için yapmanız gerekenleri açıklıyoruz. Fotoğraflar: @niketraining

06 Aralık 2017

4 adımda doğru deadlift

1-Karın Kaslarınızı Sıkın

 

Deadlift’e başlarken yapmanız gereken en doğru şeylerden biri karın kaslarınızı sıkmak olacaktır. Karın kaslarınızı sıktığınız takdirde omuriliği sakatlanmalarını en aza indirebilirsiniz. Ayrıca bu yöntem kamburlaşma gibi sorunlarını yok edecektir.

 

2-Düz Durun

 

Doğru Deadlift için sırtınız düz olmalıdır. Ağırlığı kaldırırken kalçanızı sabit bırakın ve mutlaka dizlerininizin bükülmesini sağlayın. Ağırlık dizlerinizi geçtiğinde sırtınızı geriye doğru atmayın düz ve sabit olmaya devam edin.

 17-12/06/nike-metcon-3.jpg

3-Nefes Önemli

 

Sadece Deadlift için değil tüm hareketler için nefesimizi doğru kullanmalıyız. Yine de Deadlift’e başlarken nefesimize biraz daha dikkat etmemiz gerekiyor. Aceleci olmayın, nefes kontrolünüzü doğru yaptıktan sonra ağırlığı kaldırmaya başlayın.

 

4-Omuzlarınıza Dikkat Edin

 

Harekete başlarken omuzlarınızı geriye doğru çekmeye özen gösterin. Bu şekilde yaptığınızda kemiklerinize ve omuriliğinize binen yükü doğru bir şekilde kontrol edebileceksiniz.


Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

FITNESS | Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

FITNESS | Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

Hillside Outside ile Dışarı Çık!

FITNESS | Hillside Outside ile Dışarı Çık!

Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

FITNESS | Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

FITNESS | Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

3 Sporcu Takviyesi

FITNESS | 3 Sporcu Takviyesi

Daha Fazla Göster