Mekiksiz karın kası yapmak mümkün mü?

Mekik pek çoğunuzun bildiği gibi, muhteşem karın kaslarını şekillendiren en verimli hareket dizisi. Fakat sizi hızlıca forma sokacak bu hareketin aynı zamanda sağlık problemlerine yol açabileceğini söyleyen ünlü antrenörler var. Peki şekilli karın kaslarına ulaşmak için mekik dışında başka hareket yok mu? Tabii ki var! Mekik sevmeyenlere müjdemiz olsun! (Fotoğraf: Instagram @cristiano)

11 Ağustos 2017

Mekiksiz karın kası yapmak mümkün mü?

Plank

Ünlü antrenör Harley Pasternak, mekiğin karında yanılsamaya ve postürde denge problemlerini yaratabileceğini düşünüyor. Six pack görünümlü bir karın için, mekik kadar plank’in de etkili olduğundan bahseden Pasternak, riskin daha az olduğunu söylüyor.

Karın kası mutfakta yapılır

Yeni Bravo şovu Work Out New York’un yıldızı ve kişisel antrenör Joe Lazo, squat gibi hareketlerin karın kasına olan etkisine dikkat çekiyor. Ama Lazo’ya göre en önemlisi diyet. 'İyi bir karın kası için ne yediğine dikkat etmeli ve hayatından tamamen şekeri çıkarmalısın’ diyor.

Ultimate Family Wellness adlı derginin aralık sayısında konuşan fitness uzmanı David Kirsch ise karnınızı güçlendirmede etkili yolun plank ve denge topundan geçtiğini, şınav bile muhteşem bir plaj karnına sahip olabileceğinizi söylüyor.

Ancak bunların yanında mekiğin yine de en iyisi olduğunu belirten antrenörler tabii ki var. İyi bir karın kası için plank, mekik ya da şınav olsun önemli olan beslenmenize dikkat ederek istikrarlı çalışmak. Haydi beyler baklavaları çıkarma zamanı geldi de geçiyor bile.


Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

FITNESS | Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

FITNESS | Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

Hillside Outside ile Dışarı Çık!

FITNESS | Hillside Outside ile Dışarı Çık!

Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

FITNESS | Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

FITNESS | Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

3 Sporcu Takviyesi

FITNESS | 3 Sporcu Takviyesi

Daha Fazla Göster