Mekiksiz karın kası yapmak mümkün mü?

Mekik pek çoğunuzun bildiği gibi, muhteşem karın kaslarını şekillendiren en verimli hareket dizisi. Fakat sizi hızlıca forma sokacak bu hareketin aynı zamanda sağlık problemlerine yol açabileceğini söyleyen ünlü antrenörler var. Peki şekilli karın kaslarına ulaşmak için mekik dışında başka hareket yok mu? Tabii ki var! Mekik sevmeyenlere müjdemiz olsun! (Fotoğraf: Instagram @cristiano)

11 Ağustos 2017

Mekiksiz karın kası yapmak mümkün mü?

Plank

Ünlü antrenör Harley Pasternak, mekiğin karında yanılsamaya ve postürde denge problemlerini yaratabileceğini düşünüyor. Six pack görünümlü bir karın için, mekik kadar plank’in de etkili olduğundan bahseden Pasternak, riskin daha az olduğunu söylüyor.

Karın kası mutfakta yapılır

Yeni Bravo şovu Work Out New York’un yıldızı ve kişisel antrenör Joe Lazo, squat gibi hareketlerin karın kasına olan etkisine dikkat çekiyor. Ama Lazo’ya göre en önemlisi diyet. 'İyi bir karın kası için ne yediğine dikkat etmeli ve hayatından tamamen şekeri çıkarmalısın’ diyor.

Ultimate Family Wellness adlı derginin aralık sayısında konuşan fitness uzmanı David Kirsch ise karnınızı güçlendirmede etkili yolun plank ve denge topundan geçtiğini, şınav bile muhteşem bir plaj karnına sahip olabileceğinizi söylüyor.

Ancak bunların yanında mekiğin yine de en iyisi olduğunu belirten antrenörler tabii ki var. İyi bir karın kası için plank, mekik ya da şınav olsun önemli olan beslenmenize dikkat ederek istikrarlı çalışmak. Haydi beyler baklavaları çıkarma zamanı geldi de geçiyor bile.


Chris Hemsworth’dan Sporculara Özel Uygulama: Centr

FITNESS | Chris Hemsworth’dan Sporculara Özel Uygulama: Centr

James McAvoy ‘Glass’ Filmine Nasıl Hazırlandı?

FITNESS | James McAvoy ‘Glass’ Filmine Nasıl Hazırlandı?

Dünyaca Ünlü Fitness Uzmanı David Mchinosh'un Antrenman Metodları

FITNESS | Dünyaca Ünlü Fitness Uzmanı David Mchinosh'un Antrenman Metodları

Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

FITNESS | Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

Vücut Ağırlığınızla Yapabileceğiniz En İyi 5 Egzersiz

FITNESS | Vücut Ağırlığınızla Yapabileceğiniz En İyi 5 Egzersiz

İngiliz Model Harry Rowley ile Kalistenik Egzersiz Hakkında Her Şey

FITNESS | İngiliz Model Harry Rowley ile Kalistenik Egzersiz Hakkında Her Şey

Daha Fazla Göster