Sporun yılbaşı gecesi
Fitness

Sporun yılbaşı gecesi

Geçtiğimiz yıl spor dünyasında yaşananlara vazgeçilmez yılbaşı konseptleriyle baktık.

Büyük İkramiye
Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut; büyük ikramiye iki yarım bilete çıktı, ancak bu müthiş başarıyı sadece şansla açıklamak da mümkün değil. Onlar akıllarıyla ve güçleriyle kazandı, tüm Türkiye sevindi.

Hindi
Hamit Altıntop ve Milos Krasic. Futbolu unutmuş gibi görünen, güçsüz isteksiz Krasic ve uzaktan etkili bir şutunu bile göremediğimiz takatsiz hızsız Hamit Altıntop, dolduruldukça doldurulmalarına rağmen toplamda birer maç iyi oynadıkları ilk yarıyı geride bıraktı. 

Yılbaşı Ağacı
Yılların Noel Ağacı’nı en azından Yılbaşı Ağacı adı altında kendimize uyarlamayı başarmışız. Tıpkı tepe taklak bir sezonun ardından Fatih Terim’in Galatasaray’ı kendine uyarlaması gibi. Çürük dallar Servet ve Gökhan Zan’dan kurtulan, ağacını Semih Kaya ve Emre Çolak’la süsleyen, süslerini 4-4-2’yle dizen Fatih Terim göze hoş gelen ağacının meyvelerini sezon sonunda topladı.

Amorti
Fenerbahçe için çok enteresan geçen bir 2012’nin sonuna geldik. Aziz Yıldırım’ın federasyonca suçsuz, mahkemece suçlu bulunması, Alex’in gönderilişi, Aykut Kocaman’ın istemem yan cebime koy istifası… Fenerbahçe en azından 2012’yi 30 senedir alamadığı Türkiye Kupası’nı alıp geyiklere son vererek bitirdi. Müthiş bir 2012 geçiren Moussa Sow da diğer bilete çıkan amorti gibiydi.

Noel Baba
Ergin Ataman Demre doğumlu değil ama sabırlı davranan Beşiktaş taraftarını sevindirmeyi başardığı kesin. Hawkins’in hücumu, Mensah Bonsu’nun savunması üstüne kurduğu, zaman zaman üç guard’la oynattığı koşan ve çok sayı atan takımıyla bir sezonda üç kupa almayı başardı. Aynı Noel Baba gibi sezon sonunda yavaşça ayrılıp evdekilerin kalbini kırdı.

Sürpriz Hediye
Premier League’de oynadığı vasat oyun, Di Matteo’nun gelişiyle iyice savunmaya gömülen bir takım, "Damarımı kesseler kanım Liverpool kırmızısı akar" diyen Torres’in Chelsea mavisine bir türlü alışamaması ve kalelerinde 34 şut gördükleri bir Şampiyonlar Ligi Finali’ni sürpriz bir şekilde kazanan Chelsea, Abramovich’e hediyesini de vermiş oldu.

Rakı-Meze
Muhabbeti bol, yudum yudum, sakin sakin içilen ancak kalbi hızlandıran 1.70’lik Messi Rakısının yanında Xavi, Iniesta, Puyol ve Villa mezeleriyle yine en güzel ortamı sundu Barcelona.

Tombala
Birinci çinkoyu Olcay Şahan, ikinciyi Oğuzhan Özyakup’la yapan Samet Aybaba, tombalayı feda eder mi bilinmez ama en azından heyecanlanmak için birçok nedeni olduğu da tartışılmaz.

Ana Yemek
Tatsız tuzsuz, kuru, dişe yapışan, mideyi rahatsız eden, sadece tabağın kenarında kalan sebzelerin güzel olduğu, üstündeki saçma play-off sosunun hiçbir şeye benzemediği şike yatağında 2011-2012 sezonu isimli yemek kimseyi memnun edemedi.

Cila
Normal sezonun MVP’si, NBA Şampiyonu ve Finaller MVP’si olduktan sonra olimpiyatlarda da dominant performansını devam ettiren LeBron James cilayı altın madalyayla attı. Evet; top eline yakışmıyor, evet; hakemler tarafından kollanılıyor, evet; çok mızmız, evet; Jordan’ın yanına bile yaklaşamaz ama LBJ’in jenerasyonunun en iyi basketbolcusu olduğu su götürmez bir gerçek.

Gece Sonu Kahvesi
Galatasaray’ın son 3 maçını kazanarak Şampiyonlar Ligi’nde son 16’ya kalması, Fenerbahçe’nin müthiş performansıyla geçtiği grup süreci ve çekilen iyi kuralar mideyi biraz olsun rahatlattı.

Aras Bayram

İZLE
Serenay Sarıkaya GQ Global Creativity Awards Gala Gecesine Hazırlanıyor
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası