Tom Hardy'nin Warrior Antrenmanı

7’den 70’e hangi erkeğe sorarsanız sorun, bir idole sahip olduğunu göreceksiniz. Buna siz de dahilsiniz, biliyoruz… Bu idol hayatın her alanında sizi etkiliyor olabilir ama biliyoruz ki vücut yapmak için aradığınız motivasyonu hep onlarda buluyorsunuz.

22 Şubat 2016

Tom Hardy'nin Warrior Antrenmanı

Tom Hardy olmak için ilk yol trapez kaslarını aktive etmekten geçiyor… Trapez kasları sandığımızdan çok daha büyük bir kas grubu olduğu gibi omuzların gelişmesinde en büyük rolü oynadığını söylemeden geçemeyiz.

Esas olarak ensenin kenarında ve gerisinde gruplanan trapez kasları için en önemli egzersizin “Çİftçi Yürüyüşü” (Farmer’s Walk) denilen, gücü omuzlardan alan ve direkt olarak trapezlere yüklenen ağırlık taşıma hareketi olduğunu unutmayın.

Temelde ellerinize aldığınız ağırlıklarla birlikte altmış adımlık bir yürüyüşe dayanan çiftçi yürüyüşünün, düzenli tekrarlandığında sizi özendiğiniz Tom Hardy duruşuna taşıyacağından emin olabilirsiniz. Ancak egzersize başlamadan önce omuzlarınızın sabit ve dik olduğunu kontrol etmeyi unutmamalısınız.

Bununla bitmiyor, omuz geliştirmek isteyen her canlının yolu bir gün Deadlift'ten geçecek… Trapez geliştirmek için sıradaki adımınız mutlaka ağır deadlift egzersizleri olmalı. Barı kaldırmaya başladığınız an, bar dizlere gelene kadar bedenin yerle yaptığı açı asla değişmemeli. Başlangıçta yaptığınız açıyı küçük tutmanız tavsiyemizdir, zira tekrarları tamamlamak sanıldığından daha zor olacak.


Ünlü Aktörlerin Unutulmaz Fitness Dönüşümleri

FITNESS | Ünlü Aktörlerin Unutulmaz Fitness Dönüşümleri

Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

FITNESS | Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

Mat Fraser’ın Beslenme Programına Göz Atın

FITNESS | Mat Fraser’ın Beslenme Programına Göz Atın

Kevin Hart’ın Spor Rutinine Göz Atın

FITNESS | Kevin Hart’ın Spor Rutinine Göz Atın

Evde Yapılacak En İyi Egzersiz (ve Kaçınmanız Gereken 4 Hata)

FITNESS | Evde Yapılacak En İyi Egzersiz (ve Kaçınmanız Gereken 4 Hata)

Fitness Motivasyonu: Zac Efron'un Spor Tutkusu

FITNESS | Fitness Motivasyonu: Zac Efron'un Spor Tutkusu

Daha Fazla Göster