Tom Hardy'nin Warrior Antrenmanı

7’den 70’e hangi erkeğe sorarsanız sorun, bir idole sahip olduğunu göreceksiniz. Buna siz de dahilsiniz, biliyoruz… Bu idol hayatın her alanında sizi etkiliyor olabilir ama biliyoruz ki vücut yapmak için aradığınız motivasyonu hep onlarda buluyorsunuz.

22 Şubat 2016

Tom Hardy'nin Warrior Antrenmanı

Tom Hardy olmak için ilk yol trapez kaslarını aktive etmekten geçiyor… Trapez kasları sandığımızdan çok daha büyük bir kas grubu olduğu gibi omuzların gelişmesinde en büyük rolü oynadığını söylemeden geçemeyiz.

Esas olarak ensenin kenarında ve gerisinde gruplanan trapez kasları için en önemli egzersizin “Çİftçi Yürüyüşü” (Farmer’s Walk) denilen, gücü omuzlardan alan ve direkt olarak trapezlere yüklenen ağırlık taşıma hareketi olduğunu unutmayın.

Temelde ellerinize aldığınız ağırlıklarla birlikte altmış adımlık bir yürüyüşe dayanan çiftçi yürüyüşünün, düzenli tekrarlandığında sizi özendiğiniz Tom Hardy duruşuna taşıyacağından emin olabilirsiniz. Ancak egzersize başlamadan önce omuzlarınızın sabit ve dik olduğunu kontrol etmeyi unutmamalısınız.

Bununla bitmiyor, omuz geliştirmek isteyen her canlının yolu bir gün Deadlift'ten geçecek… Trapez geliştirmek için sıradaki adımınız mutlaka ağır deadlift egzersizleri olmalı. Barı kaldırmaya başladığınız an, bar dizlere gelene kadar bedenin yerle yaptığı açı asla değişmemeli. Başlangıçta yaptığınız açıyı küçük tutmanız tavsiyemizdir, zira tekrarları tamamlamak sanıldığından daha zor olacak.


3 Adımda Sakatlıkların Önüne Geçin

FITNESS | 3 Adımda Sakatlıkların Önüne Geçin

Sadece Bir Sandalye ile Antrenman Nasıl Yapılır?

FITNESS | Sadece Bir Sandalye ile Antrenman Nasıl Yapılır?

Hızlı Kalori Yakmanıza Yardımcı Olacak Antrenmanlar

FITNESS | Hızlı Kalori Yakmanıza Yardımcı Olacak Antrenmanlar

Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

FITNESS | Michael B. Jordan “Creed II” İçin Nasıl Hazırlandı?

Vücut Ağırlığınızla Yapabileceğiniz En İyi 5 Egzersiz

FITNESS | Vücut Ağırlığınızla Yapabileceğiniz En İyi 5 Egzersiz

Evinize Uygun En Etkili Fitness Ekipmanları

FITNESS | Evinize Uygun En Etkili Fitness Ekipmanları

Daha Fazla Göster