GQ Sports

Avrupa Kupalarında İkinci Perde

Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi'nde sezonun ikinci yarısında devam edecek ekipler kimler? Değişen kuralları ve turnuvaların olası favorilerini inceledik.

Avrupa kupalarında grup aşamaları bir süre önce tamamlandı. İkinci yarıda vitesin daha da arttığı, rekabetin çok daha kızıştığı eleme maçlarını izleyeceğiz. Daha öncekiAvrupa’nın Yeni Organizasyonu: Konferans Ligi yazımda bahsettiğim üzere bu yıl ilk defa üç Avrupa turnuvası izleyeceğiz. 

Konferans Ligi yeni bir turnuva olduğu için Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi aralarındaki geçiş kuralları da değişti. Kafalar biraz karışabiliyor o yüzden size bu yazıda değişen kurallardan, ön eleme maçlarından ve bu turnuvaların favorilerinden bahsetmek istiyorum.

İlk olarak çiçeği burnunda olan Konferans Ligi’yle başlayalım.

Sözün özü, geçtiğimiz sezonlara kıyasla daha da rekabet dolu bir ikinci yarı olacak. Şimdiden acaba ne olacak diye düşünmemek elde değil. Bahsettiğim tüm takımların birbirleriyle eşleşmeleri 13 Aralık Pazartesi saat 17.00’de belli olacak. Kartlar yeniden dağıtılacak. Heyecanınızı eşleşme sonrasında da diri tutmanızda fayda var.

GİTTİM VE DÖNDÜM: XAVI HERNANDEZ - F.C. BARCELONA

xavi-hernandez-barcelona

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası