Sahtesi En Çok Aranan Marka: Rolex
Güncel

Sahtesi En Çok Aranan Marka: Rolex

OECD, orijinal olmayan ürünlerle ilgili global raporunu açıkladı. Ekonominin büyüdüğü taklit ürün sektöründe en popüler marka Rolex, en arzulanan ürün Gucci kemer.

Markaların bazen çetin savaşlara girdiği, ve sanırım sadece bir kısmını kontrol edebildiği taklit ürün sektörü açıklanan yeni rapora göre %3.3 büyüdü. 

2016 verilerinde 510 milyar Dolar değerinde ürün satışına ulaşan sektörden en çok etkilenen ülkeler ABD, Fransa, İtalya, İsviçre, Almanya sonrasında Singapur ve Hong Kong. 

Farklı motivasyonlarla orijinali yerine edinilen ürünlere dair istatistiki bilgiler bu alandaki trendleri de göstermiş oluyor. Tüketicilerin en çok aradığı marka Rolex. 

Louis Vuitton, Gucci ve Yeezy’nin sıralandığı listenin beşinci sırasındaysa Crocs sürprizi var. 

Kar oranları ve popülerlik araştırmalarında yılın farklı çeyreklerini hep lider kapatan Gucci’nin ürünleri en çok aranan ürünler listesinde ağırlıkta. 

En çok aranan sahte tasarım ürünlerin başında büyük farkla Gucci kemer geliyor. Çok aranan bir diğer ürün de Gucci terlik. 

Orijinalini almak için bazen ekonomik durumun da yeterli olmadığı Yeezy’ler Boost 350 modeliyle listede. Yine Gucci’den bir gömlek ilk beşte. 

Sahte ürünlere karşı büyük savaş veren Louis Vuitton’un cüzdanları en çok arzu edilen taklit ürünler listesinde. 

Kullanımı etik açıdan tartışılsa da yasal olarak tartışılacak bir yanı yok. Statü göstergesi olarak lüks tüketim ürünleri kullanmak başka bir argüman, neyse ki stil sahibi olmanın yolu baştan ayağa marka giyinmekten geçmiyor. 

 

İMİTASYONLAR İÇİN SONUN BAŞLANGICI BLOK ZİNCİRİ Mİ OLACAK? 

taklit

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası