Bugün Ne Kadar Su İçtiniz?
Hayat Rehberi

Bugün Ne Kadar Su İçtiniz?

Uzmanlara göre günde 2 litreye yakın su içilmeli. Özellikle içinde bulunduğumuz bu sıcak yaz günlerinde, vücudun su kaybını dengelemek adına her zamankinden daha fazla sıvı tüketmeli. Yine de bu kadar önemli olmasına rağmen, günlük koşuşturma sırasında su içmek çoğu zaman aklımıza bile gelmiyor. Eğer gün içinde gerektiği kadar su içmeyi unutuyorsanız, sizi motive edecek birkaç fikrimiz var.

Alışkanlık haline getirin

Gün içinde su içmeyi unutuyorsanız çalışma masanıza ve yatakta başucunuza bir şişe su koyun. Şişeyi gördükçe su içmeniz gerektiğini hatırlayacak ve yavaş yavaş su içme alışkanlığı kazanacaksınız.

İlginç su şişesi tasarımlarıyla tanışın

Stilinizi tasarım su şişeleriyle tamamlamaya ne dersiniz? Bir su şişesi ne kadar ilginç olabilir demeyin, göz atın. Böylelikle  şişenizi yanınızdan ayırmak istemeyecek, her fırsatta da içemeye devam edeceksiniz.

 17-07/25/a4-a5-su-sisesi.jpg

A4, A5 gibi kağıt boylarına göre tasarlanmış şişeler çantanızı şişirmeyecek kadar ince ve zarif. 

 17-07/25/-100-donusumlu.jpg

%100 geri dönüşümlü çevre dostu karton su şişesi sıra dışı tasarımıyla oldukça pratik.

 17-07/25/easy-45-degree-bottle.jpg

45 derecelik bir eğimle su içmek çok daha kolay.

 

Suyunuzu tatlandırın

Elma, limon, çilek, nane... Dilediğiniz meyve ve sebzeyle suyunuzu tatlandırabilir, içimini daha lezzetli ve haliyle de daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Su içmek için bundan daha motive edici bir şey olabilir mi?

Teknolojiden faydalanın

Gün içinde ne kadar sıklıkta su içmeniz gerektiğini veya içeceğiniz su miktarını bırakın sizin için telefonlarınız hesaplasın. Su içmeyi hatırlatan aşağıdaki uygulamaları telefonunuza indirin ve gelen bildirimleri takip edin.

* Daily Water

* iHydrate

* My Water Balance

* Water Alert

 

 

İLGİLİ İÇERİKLER su içmek su
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası