Bir Hollywood Terapistine Göre Daha Öz Güvenli Olmanın Yolları
Wellness

Bir Hollywood Terapistine Göre Daha Öz Güvenli Olmanın Yolları

Dr. Barry Michels, Hollywood'un en ünlü isimlerinin kendilerinden şüphe duymalarını engellemelerine, öz güvenlerini bulmalarına ve potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yıllardır yardımcı oluyor.

Dr. Barry Michels, Hollywood’un ünlü dünyasına güven veren terapist rolüyle o kadar tanındı ki New Yorker'a göre bir hasta “Bekleme odası kırmızı halı gibiydi” diyor.

Dr. Michels, bu seçkin danışan kitlesi arasında psikoterapi uygulamakla geçirdiği yıllar boyu, kendinden emin görünen pek çok insanın -tabii ki kibir ve küstahlık perdesi ardına gizlenmiş- paparazzilerden kaçarak ofisine girdiklerinde kendilerini koyverdiğine ve sadece beş dakika için bile olsa ağladığına şahitlik etmiş. 

Sahte kabadayılıklar için "Saçmalık" diyor. “Fakat çoğumuz hayata yüzeysel bir bakış açısıyla bakıyoruz ve aslında bunun öz güven olduğunu düşünüyoruz” diye ekliyor. 

Michels, “Toplumumuzun anlaması gereken konulardan biri öz güvenin gerçekten ne olduğu. Öz güven, güvensizlik olmadan var olamaz. Her insan öz güvensizdir. Her insan korkar. Bunu gerçekten kabul eden bir kişi, bunu kabul etmeyi reddeden kişiden aslında daha öz güvenlidir, çünkü öz güvensiz olduğunuzu kabul etmek cesaret ister” diyor. 

Michels “Öz güvensiz olabileceğinizi kabullenerek gerçek kırılımları -profesyonel, yaratıcı ve romantik olarak - elde edebilirsiniz. Sadece gerçek benliğini kabul eden danışanlarım en iyi performanslarını sunabiliyor ya da en iyi senaryoları yazıyor” diyor. (Bazı danışanların Akademi Ödülleri kazandığının altını çizmemiz gerek.).

GQ US

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası