Yılın stil sahibi erkeği: Alican İçöz

Yılın stil sahibi erkeği: Alican İçöz

Sözünün arkasında duruyor, şık tespitler yapıp pratik tavsiyeler vermeye devam ediyor.

13 Kasım'da Hasköy İplik Fabrikası'nda düzenlenecek Men of The Year Ödül Töreni'nde ödül alacak bir başka sürpriz isim de Alican İçöz. Yılın Stil Sahibi Erkeği seçilen İçöz Chivas sponsorluğundaki gecede ödülünü almak üzere diğer kazananlarla beraber aramızda olacak. "Ne kadar parti o kadar stil"in en iyi temsilcisi Alican İçöz'ü daha yakından tanımak isteyenler GQ Türkiye Kasım sayısında Ali Tufan Koç'un kendisiyle yaptığı çok özel röportaja ve fotoğraflara göz atabilirler:

Paris’te yaşayan Türk tasarımcı Alican İçöz, yılın özetini çıkarırken sesi gayet mutlu ve umutlu: “Kendi koleksiyonumu çıkarmam, Net-A-Porter’dan teklif almam, ilk kez bir Türk markası için altın, zümrüt, pırlanta gibi değerli taşlarla bir takı koleksiyonu hazırlayacak olmam derken, 2012 en iyi yılımdı diyebilirim.” Yaklaşık iki aydır Net-A-Porter’da satışta olan, Esteban Cortazar’la birlikte kotardığı takı koleksiyonunun ilk partisi çoktan tükenmiş durumda.

Alican İçöz ev haliyle bile, tasarım bir partinin en havalı davetlisi gibi. “Görsel hafıza için zengin bir besin kaynağı” dediği Paris’te yaşamaktan memnun: “İki hafta önce antika bienali vardı, şimdi de sanat fuarı... Her gece başka bir açılış, farklı bir davet var şu aralar. Yetişmek zor.”

Yazının devamı GQ Türkiye Kasım sayısında 

İZLE
GQ Men of the Year 2023 Filmi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası