İlgi Çekmeyen Bir İnsan olmak
İlişkiler

Bilime Göre Sizi Daha Az Çekici Gösteren Kişilik Özellikleri

Sizi daha çekici gösterebilecek bazı nitelikler olduğu gibi, tam tersi etkiye sahip olanlar da var.

Daha başarılı olmanıza, insanları kazanmanıza ve arkadaş edinmenize, iyi bir lider olmanıza ve fiziksel özelliklerin ötesinde ilginç ve çekici bir kişi olarak görünmenize yardımcı olabilecek bazı kişilik özellikleri var, ancak bunun tam tersini yapan ve insanların sizi nahoş veya itici bulmasının nedeni olabilecekler de.

Çekicilik meselesinin sadece nasıl göründüğünüzle değil, aynı zamanda nasıl davrandığınızla ve kendinizi dünyada ve başkalarının yanında nasıl taşıdığınızla da ilgili olduğunu anlamalısınız. Biri çok iyi bir genetikle kutsanmış olsa bile, kişilik tipi nedeniyle hoş olmayan biri olarak karşımıza çıkabileceği durumlar mevcut.

Dolayısıyla, çekici olmak için sadece cildinize, hijyeninize veya  giyim tarzınıza dikkat etmek zorunda değilsiniz, aynı zamanda içinizdekilere, sizi siz yapan niteliklere ve bunların başkalarını etkileme biçimine ve kişiliğinizin insanlarda yarattığı tepkiye de dikkat etmeniz gerekir.

Değiştiremeyeceğiniz bazı şeyler olabilir, ancak üzerinde çalışabileceğiniz veya kontrol edebileceğiniz, bir şeyler yapmanın yeni yollarını öğrenebileceğiniz ve kendinizi çok daha nazik olmak için yönetebileceğiniz bazı noktalar kesinlikle var.

Psikoloji bize özellikle dikkat etmemiz gereken bazı kişilik noktaları olduğunu söylüyor.

Bilime Göre Sizi Daha Az Çekici Gösteren Kişilik Özellikleri

Sizi Daha Az Çekici Yapan 5 Kişilik Özelliği

Bu İçerik İlk Olarak GQ Meksika Web Sitesinde Yayınlanmıştır

İLGİLİ İÇERİKLER psikoloji
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası