En Sık Atladığımız Antrenman

Elbette spor yapmanın bir amacı da göze hoş görünen bir vücut elde etmek ancak her zaman doğru bölgeleri çalıştırıyor muyuz?

10 Ağustos 2018

En Sık Atladığımız Antrenman

Unutmayın, iyi bi vücut için aynada gördüğünüz yetmez. Cümle üstüne çok düşünmeyin, aklınız bulanmasın, sırt antrenmanından konuşacağız. Göğüs, karın ve kollar her ne kadar bir antrenman programının başrolleri gibi görünseler de sırt ve bel çalışmalarının eksik kalması, binanın temelinin zayıflaması anlamına geliyor. O yüzden en etkili sırt egzersizlerini bir an önce antrenman programınıza ekleyin.

Barbell deadlift

İlk olarak barı geniş açıyla kavrayın; ellerinizin arası omuz genişliğiniz kadar, ayaklarınızın arası da ondan biraz daha fazla olsun. Avuç içleriniz geriyi gösterecek şekilde tutarken dirseklerinizi ve sırtınızı bükmeden 45 dereceye kadar eğilin, kalkın. Bu sırada kalçanızı bir miktar dışarı çıkarabilirsiniz.

Yarım şınav

Şınav pozisyonu alın, elleriniz normal şınav açıklığında olsun fakat hareketi sadece omuzlarınızı kullanarak yapın. Yani yalnızca omuzlarını aşağı ve yukarı oynayacak, kollarınız bükülmeyecek.

Barfiks

Açıklamaya gerek bile duymuyoruz. Eğer antrenman programınızda yer alıyorsa 1-0 öndesiniz bile.

Duvar yürüyüşü

Uygun bir duvar bulup ayaklarınız duvara neredeyse bitişik olacak şekilde şınav pozisyonu alın. Bir nevi Michael Jackson’ın moonwalk’u ama sizin yapacağınız şey ellerinizi de geri geri çekerek yavaşça ayaklarınızla duvara tırmanıp inmek.


Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

FITNESS | Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

FITNESS | Bu Sonbaharın En İyi Koşu Ceketleri

Hillside Outside ile Dışarı Çık!

FITNESS | Hillside Outside ile Dışarı Çık!

Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

FITNESS | Zac Efron'un İlham Veren Spor Tutkusu

Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

FITNESS | Bu Sezonun En İyi Antrenman Parçaları

3 Sporcu Takviyesi

FITNESS | 3 Sporcu Takviyesi

Daha Fazla Göster