Evde Yapılan Antrenmandan, Şeker Tüketimine, Fitness Sorularınız Cevaplanıyor
Fitness

Evde Yapılan Antrenmandan, Şeker Tüketimine, Fitness Sorularınız Cevaplanıyor

Fitness yazarımız Talha, fitness konusunda aklınıza takılanları açıklıyor önerilerini paylaşıyor. Instagram'da @gqturkiye hesabını takipte kal, sorularının cevaplarını bir bilenden al.

Evde yapılan antrenman işe yarar mı? (officialvolkanpehlivan)

Her yaptığımız antrenmanın vücudumuza etkisi vardır, insanlar genellikle evde yapılan egzersizleri yeterli bulmasada, eğer hiç antrenman yapmayan biriyseniz evde yaptığınız antrenman da gelişiminizi olumlu etkileyecektir, burada ilerleyen dönemlerde tek dezavantajımız ekipman kısıtlamasından dolayı ve tek tip antrenman modelleri seçiminden kaynaklanan gelişimin yavaşlaması ve durması durumlarıdır. Bu durumlarda da var olan antrenman modelinizi değişip, antrenman şiddetini arttırmanız gelişimin devamını sağlayacaktır.

 

Eliptik bisiklet antrenman programı nasıl olmalı? (seldda_)

Eliptik bisiklet antrenmanı genellikle yağ yakımı amacı ile kullanılan bir yöntemdir. Biz bu antrenmanları kişinin antrenman seviyesine göre ortalama nabzının  %60-%40 aralığında belirlediğimiz nabız aralıklarında yine öncesinde yaptığımız antrenman ya da planladığımız antrenman programına göre 20-40 dk arasında gerçekleştiriyoruz. 

 

Şeker tüketiminin kaslara nasıl bir etkisi var? (sevincbatuhaan)

Şeker tüketimini sadece kaslara etkisi ile değerlendirmiyoruz, besinleri glisemik indekslerine göre gruplarda değerlendiriyoruz. Şeker türevleri kana karışma süresi en kısa besinler olduğu için genellikle sadece min. Miktarda hedefimiz doğrultusunda ihtiyacımız varsa  antrenman öncesi ve antrenman sonrası boşalan depoları doldurmada tercih ediyoruz, bunun yanında kana hızlı karışan besinler insülin direncimizi olumsuz etkilediği için total besin çizelgesinde yukarıda belirttiğim durumların dışında tüketmemeyi tercih ediyoruz. 

 

Süper set ve Drop set uygularken neye dikkat etmeli? (@kutaykarabul)

Tüm antrenman modelleri bizler içindir. Bunu belirleyen durumlar bizim antrenman yaşımız, antrenman şeklimiz ve amacımızdır. Gelişimimiz plato evresine girdiğinde beslenme ve antrenman modelimizde değişimler yapmak zorundayız, çünkü vücudumuz tek tip her türlü duruma adapte olma özelliğine sahiptir. Super set ve drop setleri sadece başlangıç seviyesindeki insanlara önermiyoruz çünkü kas ve eklemlerde kişinin adapte olmadığı bir stres oluşturmaktadır, bu durumda yeni başlayanlarda kas ve eklem problemlerinin meydana gelmesine neden olacaktır.İZLE
#BenimAntrenörüm: 2. Hafta
İLGİLİ İÇERİKLER fitness beslenme antrenman
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası