Karın Kası Yapmanın ve Yapmamanın 7 Yolu
Fitness

Karın Kası Yapmanın ve Yapmamanın 7 Yolu

Abdominal, six-pack, baklava... Nasıl adlandırırsanız adlandırın, çoğumuzun fitness hedefleri arasında 'hızlıca karın kaslarını belirginleştirmek' özellike plajlarda 6-pack sergilemek var. Peki bunun kolay bir yolu var mı? Uyku beslenme egzersiz üçgeninde 'baklavalar' nereye düşüyor?

İsmini her yerde “karın kasları” olarak telaffuz ettiğimiz abdominal kaslari, hem erkeklerin hem de kadınların çoğunlukla cezbedici bulduğu ve yine çoğu kişinin aynaya baktığında kendi vücudunda görmeyi hayal ettiği kaslardır. Six-pack ve ülkemizde “baklava” olarak adlandırılan bu estetik kas grubu, bir anda ortaya çıkmama özelliğiyle de bilinmektedir. 

Öncelikle anlayışınızı “günde dakikada karın kası”, “20 günde karın kası” gibi gerçek dışı söylemlerden arındırmanız gerektiğini açık sözlülükle ifade etmem gerekiyor. Karın kaslarınızı ortaya çıkarmak için bir araya getirmeniz gereken birkaç farklı element bulunuyor. Ve, karın kaslarını çıkarmak dürüst olmak gerekirse zaman alıyor. Bu yazımda karın kaslarınızın ortaya çıkma sürecini hızlandıracak taktikler ve karın kasları konusunda benimsemeniz gereken anlayışlardan bahsediyorum.

Emek ve sabırla yapamayacağınız bir şey olmadığını unutmayın.

 

 

 

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası