Spora gitmek için kendinizi kandırmanın yolları
Fitness

Spora gitmek için kendinizi kandırmanın yolları

Bazı motivasyon numaraları her zaman işinizi görür. Önce kendinizi inandırın, sonra dambılları kaldırın.

Business Insider yazarlarından Libby Kane, kendini yeni yıla sıkı hazırlayanlardan. Herkes gibi onun da bir ‘yeni yılda yapılacaklar listesi’ var. Belki sizin de kendi listeniz var ama o listeyi hayata geçirmeden önce, Libby'den aldığımız ilhamla sizin için hazırladığımız ve bir an önce hayata geçirmeniz gereken spor salonu taktiklerini sunmaktan mutluluk duyarız:

(Merak edenler için, fotoğrafta gördüğünüz efsane İspanyol golf oyuncusu Seve Ballesteros ve kendisi Şubat 1996'da Pedrena'daki evinde rutin antrenmanını yapıyor. Darısı başınıza.)

 

#1. Spor çantanızı ofiste unutun (ya da unutmuş gibi yapın)

Kesin çözüm. Mesai saati bittiğinde çantanızla göz göze geleceksiniz ve o an, vicdanınız ile sizin baş başa kaldığınız an. Düşünmeyin. Çantanızı kaptığınız gibi spora gidin.

 

#2. Sizinle birlikte spor yapanlara haftada kaç gün geldikleri sorun

Bu soruyu sorduktan sonra “Ah, sadece meraktan sordum, neyse benim gidip dizimi izlemem gerek. Kolay gelsin...” deyip oradan çıkmak biraz daha zorlaşacaktır.

 

#3. Katıldığını grup derslerinde en önde olun

Ve böylece gevşemenize asla izin vermeyen spor hocasının bakışlarına maruz kalın.

 

#4. Kendinize “İstediğim saatte çıkarım, kim ne der?” deyin

Ama sakın bunu yapmayın. Spora gelmişsiniz, ayakkabılarınızın altı yanıyor, bakışlar sizin üzerinizde, koşu bandı sizi bekliyor; bırakıp çıkmak olur mu hiç?

 

#5. İş arkadaşlarınıza spora gideceğinizi söyleyin

Eğer herkes bunu bilirse, sözünüzde durmalısınız. Kaytarmayı zorlaştırmanın en kolay yolu.

 

#6. Bir hareketi sevmiyorsanız, yapmayın

Sporun size sağladığı tek fayda fiziksel değil elbette. Keyif alarak yaptığınızda aldığını fayda katlanır. Size zor gelen her hareketi atlayın demiyoruz elbette ama kendinize pas geçme özgürlüğünü tanıyın.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası