Verimli Koşu Antrenmanı Nasıl Olmalı?

İstekli başladığınız koşu antrenmanlarından istediğiniz sonucu almanız mümkün. Profesyonel bir sporcu değilseniz koşu yapmak sizin için basit, eğlenceli ve efektif bir antrenman olmalı. Hele ki bu dönemde formda kalmak istiyorsanız! Kendinize yüklenmeden başlayın, en uygun koşu performansınızı bu tüyolarla yakalayacaksınız.

02 Mayıs 2021

Verimli Koşu Antrenmanı Nasıl Olmalı?

Şu sıralar eğitmenlerin en sık duyduğu senaryo; Evden çalışma ve pandemi nedeniyle formdan düştünüz, spor salonları da kapalı ve koşmaya karar verdiniz. Üstelik koşuyla ilgili daha önce problemler yaşadınız. Şöyle ki koşu serüveniniz istekli başlamanıza rağmen en fazla 2 hafta sürdü. Sağdan soldan duyarak yaptığınız koşu antrenmanları koşu kariyerinizi bitirdi.

Öncelikle bilmeniz gerekiyor ki bu zorlukları sadece siz yaşamıyorsunuz. Birçok kişi koşuya başlarken ve koşuya adapte olurken zorluklar yaşıyor. Ancak koşmak her zaman zor ve karışık olmak zorunda değil. Profesyonel sporcu olmayanlar için koşu basit ve eğlenceli olmalı. Birçok koşu antrenörü de ilk etapta öğrencilerine bunu öğretir. Sporda ve koşuda yeniyseniz antrenmanlarınız intervallerle, hız çalışmalarıyla ve tempo ayarlamalarıyla sizi bezdiren bir hale gelmemelidir. 

Verimli bir koşu antrenmanı yeni başlayanlar için çok basittir.  Uygun bir koşu antrenmanının süreçlerini aşama aşama açıklıyorum. 

Her sporda olduğu gibi koşuda da aceleci ve inatçı olmayın. Tuğlaları aşama aşama ekleyerek bina inşa edin ve sabırlı olun. Vücudunuza, kendinize ve inancınıza fırsat verdikçe yeni başarılara koşacaksınız.

 

KOŞMAK ZARARLI OLABİLİR Mİ?

koşmak zararlı olabilir mi?  


Ne Kadar Fitsin? Evde Uygulayabileceğin 'Fitness' Testi

FITNESS | Ne Kadar Fitsin? Evde Uygulayabileceğin 'Fitness' Testi

Kilo Verdiren Ve Formda Kalmanızı Sağlayan Bahar Aktiviteleri

FITNESS | Kilo Verdiren Ve Formda Kalmanızı Sağlayan Bahar Aktiviteleri

Vücut Ağırlığı Antrenmanları

FITNESS | Vücut Ağırlığı Antrenmanları

Plato Evresinden Nasıl Çıkılır?

FITNESS | Plato Evresinden Nasıl Çıkılır?

Metabolizma Hızlandırma

DENGE | Metabolizma Hızlandırma

Antrenman Motivasyonunu Yükselt

FITNESS | Antrenman Motivasyonunu Yükselt

Daha Fazla Göster