Amino Asitler İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey
Wellness

Amino Asitler İle İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey

Her beden farklı bir keşif; vücudunuzun barındırdığı mucizelere kulak verin.

Yaşadığımız coğrafyada bir konuya dair kafamızda soru işaretleri belirdikçe ve bunu sesli bir şekilde dile getirmeye başladıkça sıklıkla uyarılırız. Evet, meraktan bahsediyorum. Nedendir bilinmez, merak etmenin her zaman başımıza “kötü” işler açacağından bahsedilir durur. Ancak ben bunun kötü tarafına odaklanmayı tercih etmeyenlerdenim -umuyorum ki sizler de öylesinizdir. Nitekim, şu an elinizde olan bu dergiyi okuma fırsatını bulmanız, birisinin matbaa teknolojisini geliştirmesine vesile olan merakı sayesinde mümkün oldu. Acefitness’tan Shannon Fable’ın aşağıdaki sözünü, yaptığım tüm işlerde kendime hatırlatıyorum: “Merak bir kas gibidir; görmezden gelirseniz körelir, ancak uygun şekilde geliştirirseniz daha da güçlenir ve olağanüstü sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.”

İçinde doğduğunuz, büyüdüğünüz ve yaşlandığınız vücudunuz hakkında da bilmediğiniz bir kısım var ve bu yazıda ona dair merakınızı uyandıracak bir dizi bilgiyi size vermek niyetindeyim.

Mucizeler mucizesi bir çalışma mekanizmasına sahip bedeniniz nasıl gelişiyor, hatta spor yaparken büyüyen kollarınızda kas sistemi nasıl işliyor bir fikriniz var mı?

Spor yaparken size sadece doktor reçetesi gibi verilmiş rutinleri mi uyguluyorsunuz yoksa vücudunuzun sistemi nasıl çalışıyor; spor yaparken iyi hissetmeniz, büyümeniz nelere bağlı olarak gelişiyor biliyor musunuz?

 Bu yazı "Bedeninde Keşfe Çık" başlığıyla GQ Sonbahar 2022'de yayınlanmıştır. 

İZLE
İmrendiren Tasarım Oyuncak Koleksiyonu
İLGİLİ İÇERİKLER Amino Asitler GQ Sonbahar 2022
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası