Özgür Oral

Özgür Oral
Wellness

Acı ve Kriz ile Nasıl Başa Çıkılır?

Travmatik olaylardan, kriz durumlarından sonra devam edebilmek için ne yapmalıyız? Neye tutunup, nasıl düşünmeliyiz?
Yazı Özgür Oral
Özgür Oral
Wellness

Kendimize Uygun Yoga Pratiği

Yoga pratiğini de doğaya yaklaşımımıza benzer bir bakış açısıyla ele alırsak, vücudumuzu gereğinden fazla zorladığımızda, fiziksel pratiğe gereğinden fazla zaman ayırdığımızda, sosyal medyada, dergilerde veya herhangi bir ortamda gördüğümüz pozlara ulaşmak için hırs yaptığımızda, yoga bir rahatlamadan ziyade bir ego tatminine dönüşüyor. Her şey zamanında ve kararında yapıldığında faydalı. Yeri geldiğinde bizi iyileştiren şifa kaynağının zaman içinde toksik bir hale gelmeden değiştirilmesi ya da dozunun azaltılması veya ayarlanması gerekiyor.
Yazı Özgür Oral
Özgür Oral
Wellness

Zihin Sakinleştikçe Kalp Duyulmaya Başlar

Kendine alan aç, Aura’nı temiz tut.
Yazı Özgür Oral
Özgür Oral
Dergi Konuları

Dünya Değiştikçe Sen de Dönüşeceksin

Değişimi kucaklayarak günümüz teknolojik imkanlarını kullanırken, bir yandan da özünden kopmamayı başarmak… Bu dengeyi yakalamak ne derece mümkün?
Yazı Özgür Oral
Özgür Oral
Wellness

Olanı Olduğu Gibi Görebilmek

Dünya giderek daha hızlı dönerken sen kendi içinde sakin ve özgür kalmaya gayret et.
Yazı Özgür Oral
Özgür Oral
Wellness

Her Şey Kararında ve Zamanında

Vücudun ihtiyacından ziyade, zihnin ve egonun tatmini için yapılan pratikler bizi çoğu zaman hem fiziksel hem de duygusal olarak sakatlamakta ve pratiğin çıkış amacı olan şifalanmanın tam tersi bir etki yaratmakta. Şifalanma pratiklerinde de her şey kararında ve zamanında yapıldıkça faydalı ve sürdürülebilir oluyor.
Yazı Özgür Oral
Özgür Oral
Wellness

Bu Dünyada Olup Bu Dünyanın Olmamak Mümkün mü?

Denge arayışında yoganın sunduğu cevaplar her doğru rehberlikle bambaşka algıları geliştiriyor. GQ Denge editörlerimizden Özgür Oral'a göre: "Su gibi formsuz olan zihni mümkün olduğunca vücudumuza bağlamak asana yoga pratiği ile mümkün."
Yazı Özgür OralFotoğraf Getty Images
Özgür Oral
Wellness

Elindekinin Kıymetini Bilmek

Yeni bir şeye başlamak bir şeyi sonlandırmak gibi zor veya heyecan verici olabilir. Her ikisi de tek değişmeyen gerçeği yani değişimi ifade etmektedir.
Yazı Özgür Oral
Özgür Oral
Wellness

İnce Ayarını Bulacak Olan Sensin

Başkasının yolundan gitmek konforludur, kendi yolunu bulmak ise bazen korkutur. Ama kendi dengeni ancak sen bulabilirsin. O yüzden korkma, gir merak ettiğin yollara...
Yazı Özgür Oral
Özgür Oral
Wellness

Kendini Tanımak İçin Temellerine İn

Yoga editörümüz günlük koşturmaca içinde nasıl sağlıkla gelişebileceğimizin ve bunu kendimizi tüketmeden nasıl yapabileceğimizin reçetesini sunuyor.
Yazı Özgür OralFotoğraf Getty Images Turkey
Özgür Oral
Popüler

Erkeklerin Yoga ile İmtihanı

Yoga yapıyorsan ne mutlu sana! Yapmıyorsan da ne mutlu sana çünkü artık GQ Türkiye’de feyz alabileceğin, yeri gelince danışabileceğin uluslararası yoga eğitmeni Özgür Oral var. Özgür “Ben anlamam bu işlerden deme, gel katıl bize” diyor. Sesine kulak ver!
Yazı Özgür Oral
İleri