En İyi Karın Antrenmanı: Six-Pack Yapmak İçin İhtiyacınız Olan 6 Egzersiz

Cristiano Ronaldo gibi görünmek ister misiniz? En iyi eğitmenlerinden en sevdikleri karın/abdominal egzersizlerini paylaşmalarını istedik.

01 Nisan 2022

En İyi Karın Antrenmanı: Six-Pack Yapmak İçin İhtiyacınız Olan 6 Egzersiz

Sixpack yapmak aslında o kadar da karmaşık ve zor değil: Karın kası antrenmanı yapın, besin açısından sağlıklı bir diyete uyun ve tek bir oturuşta –özellikle gece geç saatlerde- pizza yemeyin. Fit bir görüntü, gömleğinizi çıkarmak için geçerli bir nedeniniz olduğunda, ekstra bir özgüven sağlar. Equinox'ta NASM-CPT ve eğitmen Edwin Wealth, “Spor salonunda, evde veya işyerinde yaralanmalardan kaçınmanın en iyi yolu sağlam bir temel oluşturmaktır” diyor. Yogayı düşünür müsün? Ya da daha iyi koşmayı? Daha ağır şeyler kaldırabilmek? Market alışverişlerinizi kolayca taşımak? Her şey abdominalde başlar.

Ama ne yazık ki bu bir süreç ve bir gecede olmuyor. Şimdiye kadar, ABS endüstrisi (evet böyle bir sektör var) size Hemsworth kardeşlerin karın kaslarını vaat eden pek çok alet, egzersiz ve püf noktası önerdi ancak aslında gerçekten fark yaratan tek bir şey var: Azim ve disiplin. 

İyi haber: En iyi eğitmenlerden bazıları sayesinde size yardımcı olabileceğiz. Aşağıda, her birini mükemmel bir şekilde uyguladığınızdan emin olmak için birkaç profesyonel ipucu ile birlikte en sevdikleri abs egzersizlerini sizler için listeledik. Bunları mevcut rutininize dahil edin veya kendinizi hırslı hissediyorsanız, altısını da uygulayarak sıkı bir karın kası antremanı yapın. Her hareketi iki set yapın ve settler arasında 30 saniye dinlenmeyi ihmal etmeyin.

 

GQ US


Aşırı Antrenmanın Metabolizmaya Olumsuz Etkileri Neler?

FITNESS | Aşırı Antrenmanın Metabolizmaya Olumsuz Etkileri Neler?

Alexander Skarsgård’ın The Northman Vücudu

FITNESS | Alexander Skarsgård’ın The Northman Vücudu

Ya Hep, Ya Hiç

FITNESS | Ya Hep, Ya Hiç

Bir Başka Spa Üyeliği

FITNESS | Bir Başka Spa Üyeliği

Kas Kramplarının Nedenleri ve Önleme Yolları

FITNESS | Kas Kramplarının Nedenleri ve Önleme Yolları

Kas Kütlesi Kazanmak İçin 5 Temel Beslenme Tüyosu

FITNESS | Kas Kütlesi Kazanmak İçin 5 Temel Beslenme Tüyosu

Daha Fazla Göster