Kondisyon Ve Dayanıklılık Nasıl Artırılır?

Kas kütlenizi başarılı bir şekilde artırırken, kondisyonunuzun ve dayanıklılığınızın da artmasını isteyebilirsiniz. Doğru beslenme ve yeterli uyku ile birlikte desteklediğiniz ağırlık antrenmanları, genel fitness seviyenizi üst basamaklara taşıyacaktır. Denklemde bir soru açıkta kalıyor: Kondisyon Ve Dayanıklılık Nasıl Artırılır?

17 Kasım 2020

Kondisyon Ve Dayanıklılık Nasıl Artırılır?

 

Önceki yazılarımda da söz ettiğim gibi herkesin kendine uygun oranda kardiyo yapmasını da destekliyorum.

Dayanıklılığını artırmak isteyen birçok sporcunun kardiyo çalışması olarak koşuyu ve bisikleti tercih ettiğini gözlemliyorum. Gözlemleyemediğim noktada ise bu genel yönelimin hala sürdüğünü tahmin ediyorum. Ancak koşu bandına atlayıp koşmak veya bisikletin selesine oturup pedal çevirmek, tek başlarına kardiyovasküler fitness seviyenizi zirve noktasına ulaştıramayabilir. Sadece spor salonunda değil, hayatınızın birçok alanında tahmin ettiğinizden daha fazla işinize yarayacak olan dayanıklılığınızı hangi basit yöntemlerle artırabileceğinizden bahsedelim.

Sonuç olarak antrenman programınızı az önce bahsettiğim bileşik egzersizler, kombine egzersizler, istasyon çalışmaları, kardiyo egzersizleri ve patlayıcı hareketlerle kuşatıp beslenmenize ve uykunuza da dikkat ederseniz, oldukça kısa bir süre içerisinde antrenmanların size daha kolay gelmeye başladığını, merdivenleri farkında bile olmadan üçer beşer çıktığınızı ve hatta yatakta daha iyi performans göstermeye başladığınızı göreceksiniz.

Karın kası yapmanın ve yapmamanın 7 yolu yazısını buradan okuyabilirsiniz.


Verimli Koşu Antrenmanı Nasıl Olmalı?

FITNESS | Verimli Koşu Antrenmanı Nasıl Olmalı?

Ne Kadar Fitsin? Evde Uygulayabileceğin 'Fitness' Testi

FITNESS | Ne Kadar Fitsin? Evde Uygulayabileceğin 'Fitness' Testi

Kilo Verdiren Ve Formda Kalmanızı Sağlayan Bahar Aktiviteleri

FITNESS | Kilo Verdiren Ve Formda Kalmanızı Sağlayan Bahar Aktiviteleri

Vücut Ağırlığı Antrenmanları

FITNESS | Vücut Ağırlığı Antrenmanları

Plato Evresinden Nasıl Çıkılır?

FITNESS | Plato Evresinden Nasıl Çıkılır?

Metabolizma Hızlandırma

DENGE | Metabolizma Hızlandırma

Daha Fazla Göster