Six Pack’ler Neden Görünmüyor?

Fitness'a başlayınca akıllara gelen ilk soru 'ne zaman baklavalarım çıkar?' olabilir. Normal. Six pack'ler aslında sahip olduğunuz kaslarınız, ama neden görünmüyor? Şeker tüketimi, işe yarayan ve yaramayan egzersizler, yağ oranı... Hepsi açıklanıyor.

24 Ocak 2021

Six Pack’ler Neden Görünmüyor?

Birbirimize itiraf edelim: Hepimiz geniş omuzların, hatları belirgin göğüs kaslarının ve heybetli bir sırtın yanında baklava dilimleri gibi dizilmiş karın kaslarımızın da görünmesini isteriz. Ancak yine açık sözlülükle söylemem gerekir ki belirgin karın kaslarını ortaya çıkarmak bazen aylar, bazense yıllar sürebilir. Aslında hepimizin karın kasları vardır. Karın kaslarının gözükmemesine neden olan etken, göbek bölgemizde kendine yer edinmiş olan yağ tabakasıdır.

Karın kaslarına sahip olmak isteyişinizi çok iyi anlıyorum. Bunun için sizler, hem de kendi öğrencilerim antrenmanlarda büyük emekler veriyor. Ancak birçok kişi bu zorlu yolda sonucu direkt olarak etkileyecek hatalar yapıyor. Daha da kötüsü, yine birçok kişi yaptıkları bu hataların farkında bile değil. Karın kaslarının ortaya çıkması için antrenmanlarınızdan başka dikkat etmeniz gereken faktörler de var. Gelin bu yazıda karın kaslarınızın görünür hale gelmesini engelleyen hatalardan bahsedelim.

 Fitness antenmanında maksimum potansiyele nasıl ulaşırsın? 5 adımda detaylı cevabı, buradan okuyabilirsin. 


Verimli Koşu Antrenmanı Nasıl Olmalı?

FITNESS | Verimli Koşu Antrenmanı Nasıl Olmalı?

Ne Kadar Fitsin? Evde Uygulayabileceğin 'Fitness' Testi

FITNESS | Ne Kadar Fitsin? Evde Uygulayabileceğin 'Fitness' Testi

Kilo Verdiren Ve Formda Kalmanızı Sağlayan Bahar Aktiviteleri

FITNESS | Kilo Verdiren Ve Formda Kalmanızı Sağlayan Bahar Aktiviteleri

Vücut Ağırlığı Antrenmanları

FITNESS | Vücut Ağırlığı Antrenmanları

Plato Evresinden Nasıl Çıkılır?

FITNESS | Plato Evresinden Nasıl Çıkılır?

Metabolizma Hızlandırma

DENGE | Metabolizma Hızlandırma

Daha Fazla Göster