Ted Baker, New York'un hizmetinde

Britanya'nın ünlü modaevi Ted Baker London, 5th Avenue'deki yeni mağaza açılışı öncesi New York'a bir çekidüzen vermek için harekete geçti.

14 Ağustos 2012

Ted Baker, New York'un hizmetinde


Mini elbiseli güzel hizmetçiler, melon şapkalı yakışıklı uşaklar vızır vızır çalışıyor; metro trenlerinin tozu alınıyor, meydanlardaki heykeller cilalanıyor, parklarda satranç oynayanlara beş çayı servisi yapılıyor. Gelenkesel İngiliz titizliği ve misafirperverliği New York sokaklarında kol geziyor. Hepsi Ted Baker London, 5th Avenue mağazası Ted's Grand House'un açılışı öncesi Manhattan'a bir çekidüzen verebilmek için...

5th Avenue 595 numarada kapılarını açan Ted Baker London mağazası için uygulanan viral kampanya Midtown Abbey: A Rather Proper Experiment New York için sıradan bir günü alabildiğine İngilizce bir keyfe dönüştürmeyi başarmış.

Ted's Grand House 1920'ler Londrası'nda üç katlı bir evden ilham alıyor. Girişte, görkemli mekanik saatin altındaki kapıda, evin uşağı ve baş hizmetçisi ziyaretçileri karşılıyor. Klasik tarzda hazırlanmış "ev kuralları" mağazanın yerleşim düzenini gösteriyor.

Bodrum katındaki erkek giyim bölümü hizmetçilerin katını andıran bir biçimde dekore edilmiş. Art deco tarzında işlenmiş merdivenlerle çıkılan ikinci kattaki kadın giyim bölümüyse bir tavan arası yatak odası gibi... Öyle ki soyunma kabinlerinin yanında hizmetçileri çağırmak için küçük çanlar bile yerleştirilmiş. İçeride çay servisi pek tabii ki sürekli.


Görünüşe bakılırsa Ted's Grand House, New York'un karmaşasından bunalıp bir nefes Londra havası almak isteyenlerin mutlak adresi olacak.

Ted Baker London

 


Her Bahar Aşık Olma Sorunsalı

HAYAT REHBERİ | Her Bahar Aşık Olma Sorunsalı

Cool Bir Tavrın Anatomisi: Steve McQueen

ARGÜMAN | Cool Bir Tavrın Anatomisi: Steve McQueen

Hanedanlığın duru güzeli: Kendall Jenner

RÖPORTAJ | Hanedanlığın duru güzeli: Kendall Jenner

İkon: Michael Schumacher

RÖPORTAJ | İkon: Michael Schumacher

Katheryn Winnick: En Güzel Viking

| Katheryn Winnick: En Güzel Viking

Daha Fazla Göster