Erkeklerde Göğüs Eritme
Fitness

Erkeklerde Yağlı Göğüs Ve Jinekomasti

Antrenmanlarla birlikte büyüyen göğüs kaslarınız, yüksek yağ oranı veya jinekomasti nedeniyle kontrolden çıkmaya meyilli (Arnold gibi olsanız bile!). Bu durum çok yaygındır. Bazen yağ oranı yalancı jinekomasti durumuna sebep olur. Önemli olan durumu netleştirip ona göre çözüm yolu aramak.

Yağ oranını düşürüp belirgin ve estetik hatlara sahip olmaya giden yollardan önceki yazılarımızda bahsettik. Jinekomasti ameliyatla çözülen bir hormonal denge problemidir. İnsan vücudu hormon salgılanması anlamında her zaman kusursuz çalışmayabilir. Ve hormon salınımındaki bu uyumsuzluk belirli bölgelerde birikerek fazlalık yaratabilmektedir. Östrojen ve testosteron hormonları dengesiz bir şekilde salgılandığında erkeklerin meme dokusu ve göğüs bolgesinde yağ doku artışına sebep olabilir ve görünümü değiştirebilir. Bu durum tedavi edilmezse kalıcı olabilir. Uzman hekime danışarak teşhis doğru konulmalıdır. 

Bu tarz bir doku problemi olmadığı halde yağlı göğüslere sahip olan erkekler vardır. Bu kişiler yalancı jinekomastiye sahipitir. Genellikle kilolu erkeklerde görülen bu durumda da jinekomastiye benzer şekilde yağlı göğüslere sahip olunabilir. Ayrıca bazı ilaçların kullanımı da jinekomastiye ya da göğüslerde şişkinliğe neden olabilir.

Jinekomasti probleminiz var ise alanında uzman bir hekimle bu sorunu sandığınızdan çok daha kısa bir sürede (muhtemelen cerrahi bir operasyonla) çözebilirsiniz. Rahatsız eden görüntünün sebebi yağ oranınız ise, bu sorunu da belirteceğim yöntemlerle çözebilirsiniz.

İZLE
#BenimAntrenörüm: 2. Hafta
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası