Dilan Günaçtı

Dilan Günaçtı
Hype

Neo Centilmen Emre Bey

İyi bir vitrinin çoğu zaman yeterli olduğu durumlarda, şık bir giyim ve nazik tavırlar centilmen sıfatını hak etmenizi sağlayabilir. ‘Neo-Centilmen’lik çağı olarak tanımladığımız günümüzde ise her yönden donanımlı, duyarlı, sağduyulu ve kendi sesini ortaya koyan bireyler ön planda. Geçmişe veya geleceğe değil, insanlığa kendini daha yakın hisseden Emre Bey, güncel centilmenlik tanımını GQ Hype’da ele alıyor.
Yazı Dilan GünaçtıFotoğraf Burcu Karademir
Dilan Günaçtı
Hype

Modern Tutku: Cem Yiğit Üzümoğlu

Cem Yiğit Üzümoğlu çok çalışıyor, hayatının tamamını işi olarak görüyor. Mesleğiyle geliştirdiği bu tutkulu birliktelik; üretebileceği, yaratabileceği ve hatta kadrajına alabileceği her şeye yansıyor. GQ HYPE'ın bu sayısında onunla birlikte kendimizi, yaratıcı disiplinlerden beslenen; daima daha iyisini yapmayı hedefleyen modern bir Romeo hikayesi içinde buluyoruz.
Yazı Dilan GünaçtıFotoğraf Mesut Yazıcı
Dilan Günaçtı
Wellness

Alışkanlıktan Huylar

Günden güne tekrarladığımız eylemler alışkanlıklara, alışkanlıklar ı̇se huylara dönüşerek bugün olduğumuz kı̇şı̇nı̇n yapıtaşlarını oluşturuyor. Kendimizi değiştirmenin anahtarı beynin mucizevi sistemi nöroplastisiteyi daha iyi anlamakta yatıyor.
Yazı Dilan Günaçtı
Dilan Günaçtı
MOTY

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı | MOTY Yılın İlham Veren Kadınları

İlham, esinlenmekten öte hayatla aynı frekansta buluşabilmektir. Saniyelik gerçekleşen o his sarmaladığında geçmiş ya da gelecek yoktur, yalnızca an vardır. Bize ilhamı, gururu, tek yürek olmayı, belki yıllardır hissetmediğimiz kolektif heyecanı yaşattı Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı. Milli sporcularımız Zehra Güneş ve Hande Baladın ile şampiyon ekip ve efsanevi başarılarını konuşurken yılın ilham veren kadınları ödülünün sahiplerinin bizim için neden tartışmasız olduğunu bir daha hatırlıyoruz.
Yazı Dilan GünaçtıFotoğraf Erdi Doğan
Dilan Günaçtı
MOTY

Merve Abedan | MOTY Yılın Moda Tasarımcısı

Bazı yollar daha biz karar vermeden önce çizilmiştir. İçten gelen bir “benim bunu yapmam gerekiyor” hissiyatı yönlendirir akışı. Yol bellidir, o yolda emin adımlarla yürümek kalmıştır geriye bir tek. Sağlam adımlarla çizgisinden ilerleyen yılın moda tasarımcısı Merve Abedan.
Yazı Dilan GünaçtıFotoğraf Erdi Doğan
Dilan Günaçtı
MOTY

Yiğit Koçak | MOTY Yılın Yükselen Yıldız Erkek Oyuncusu

İçteki heyecanı diri tutabilmek her gün hayallerini gerçekleştirdiğini bildiğinde o kadar da zor olmasa gerek. İşini sevmekten öte mesleğine hayranlık besliyor Yiğit Koçak.
Yazı Dilan GünaçtıFotoğraf Erdi Doğan
Dilan Günaçtı
Wellness

Wellness Trendlerinin Yükselişi

Hem mental hem de fiziksel sağlığımıza biçtiğimiz değerin günden güne önem kazanmasıyla, artık kendimize ayırdığımız vakitler birer lüks olarak konumlanıyor. Wellness turizmi de tam bu noktada devreye giriyor ve günümüzün en cazip seyahat odaklarını yaratıyor.
Yazı Dilan GünaçtıFotoğraf Getty Images
Dilan Günaçtı
Wellness

Hareketin Ortasında Enerji Depola

Daima durmadan ileri akan hayatta küçük molalar vermeyi başarabiliyor muyuz? Zamanın normalden daha hızlı aktığı yaz aylarında sürüklenmeden, anda kalarak var olabilmek mümkün.
Yazı Dilan Günaçtı
Dilan Günaçtı
Wellness

Kortizol Seviyelerini Yönet

Hızlı şehir hayatında dengede kalabilmek gerçekten de büyük bir çaba gerektiriyor. Stres seviyelerimizi düzenlemek bazen sandığımızdan daha zor olsa da durmadan alarm halinde, çevresel faktörlerin etkisine bağlı olarak yaşamak pek de sürdürülebilir değil. Hem ruhsal hem de fiziksel olarak yıpratıcı bu oluş halinden çıkabilmek için odağımızı kortizol seviyelerimize yönlendiriyoruz.
Yazı Dilan Günaçtı
Dilan Günaçtı
Bakım

Bakım Rutininizde 5 Doğal İçerik

Kozmetik ürünlerinde öne çıkan beş şifalı bitki ve meyveyi incelemeye alıyoruz.
Yazı Dilan Günaçtı
Dilan Günaçtı
Wellness

Vagus Siniri

Sinir sistemimize güvende olduğumuzu telkin etmenin yolu Vagus sinirinden geçiyor.
Yazı Dilan Günaçtı
İleri