Eski kız arkadaştan korunma kılavuzu
Hayat Rehberi

Eski kız arkadaştan korunma kılavuzu

Ex’ten next olmaz lafı büyük ölçüde doğrudur. Next’in kaderinde ise her zaman ex olmak vardır.

- Eski kız arkadaş sizi geri kazanma planları kuran kadındır. Onu en çok mutlu edecek şey, halihazırdaki sevgilinizi eski kız arkadaş pozisyonuna kaydırmak ve onun boşalttığı mevkiye yeniden oturmaktır.

- Eski kız arkadaşların en nadir, en makbul ve en masum olanları, tüm hayatınızı değil, sadece bedeninizi geri isteyenlerdir. Unutulmaz periyodik yatak arkadaşları onlar arasından çıkar.

- Şu andaki kız arkadaşınız gelecekteki eski kız arkadaşınızdır ama bu, ona kötü davranmanızı gerektirmez. Her şeyin bir zamanı vardır.

- Kendinizi eski kız arkadaşınızın defterinden sonsuza kadar sildirmek istiyorsanız, ondan önce siz harekete geçin. Bunun için en kötü ayrılık deneyimlerinizi ilham kaynağı olarak kullanın. Ona geri dönmek için ayaklarına kapanarak ağlayıp sızlamak, onu kıskandırmak için önünüze gelenle birlikte olmak, onun bulunduğu mekanlarda sarhoş olup olay çıkarmak, onu kendinize zarar vermekle tehdit etmek en incelikli yöntemler değildir ama eski kız arkadaşı mahşere kadar uzak tutma konusunda tarışmasız en etkilileridir.

- Eski kız arkadaşlar ayrılık acısıyla başa çıkabilmek için farklı davranış modelleri sergileyebilir. Çılgın bir iştahla görüş alanlarına giren her şeyi yiyerek hızla kilo alanlarla yoga ve meditasyona yönelerek iç dünyalarını keşfe çıkanları kendi hallerine bırakmakta sakınca yoktur. Fitness merkezlerinden güzellik salonlarına, diyetisyenlerden estetik cerrahlara koşarak size ne kaçırdığınızı ispatlamak isteyen eski sevgiliyse en tehlikelisidir. Nefsinize güven olmayacağını siz de biliyorsunuz, onunla karşılaşmaktan kaçınmak en iyisidir.

- Eski kız arkadaşın başvurabileceği en yaygın yöntemlerden biri de “eski sevgiliyi geri kazanma büyüsü”dür. Böyle bir ihtimale karşı “eski sevgiliden korunma muskası” yazdırmaya kalkışmak gereksizdir. Bu sadece onun sizin gözünüzü hâlâ ne kadar korkuttuğunu gösterir. Başınıza gelen bütün talihsizlikleri eski sevgilinin ahını almaya bağlarsanız, kolay bir ava dönüşürsünüz.

- Yeni ayrıldığınız eski kız arkadaşınıza, bir kitapçının çok satanlar bölümünden kolaylıkla temin edebileceğiniz Eski Sevgiliyi Garantili Geri Kazanma Rehberi türünden bir kitap göndermek iyi bir fikirdir. Ex’iniz kitaptaki yararsız bilgilerle vakit kaybederken, siz yeni hayatınızı kuracak zamanı bulursunuz.

- Eski kız arkadaşın Facebook sayfasını ziyaret etmek risklidir. Onun yeni imajını sergilediği fotoğraflar sizi yoldan çıkarabilir. Sayfasına eklediği müzik ve şiirlerle yollayacağı dolaylı “Seni hâlâ unutamadım” mesajları yüreğinizi yumuşatabilir. Daha da kötüsü, sizi arkadaş listesinden silmiş olduğunu görmenizdir. Bir anda kendinizi onu fena halde arzularken bulabilirsiniz.

- Twitter’da onun takipçisi olmaktan vazgeçmek, yerinde bir davranıştır. Bu sizi “Hiç aşk yarası 140 karaktere sığar mı?” ya da “Ohh, kendimi hiiç bu kadar özgür hissetmemiştim” veya “Woow, Joseph ile Çeşme geceleri çok daha ateşli” gibi tweet’lere maruz kalmaktan kurtarır.

- Eski kız arkadaşın numarasını cep telefonunun rehberinden silmek önemli bir hatadır. Bir süre sonra sizi aradığında numarayı tanıyamaz ve cevap verirsiniz, o da sizi ne kadar özlediğini söyleme fırsatını bulur.

- Tıpkı katillerin cinayet mahalline geri dönmesi gibi, sizden bir türlü vazgeçmeyen eski kız arkadaş da aşk mahallinize geri döner. Favori restoranlarınıza ve mekanlarınıza uzunca bir süre uğramamanız, menfaatiniz icabıdır.

- Size geri dönmek isteyen eski kız arkadaşın akıllısı, son derece sabırlıdır. Bir süre sonra, ayrıldığınızdan beri sizi hiç aramamış olduğunu ve ondan hiç haber alamadığınızı fark edersiniz. O anda sizi önemsemediğini, aslında hiç önemsememiş olduğunu düşünüp sarsılmayın. Yoksa hemen telefona sarılır ve özenle kurduğu ağına düşüverirsiniz.

- Eski kız arkadaşın gözü kara olanı, sizi kıskandırmak için elinden geleni ardına koymayacak, büyük ihtimalle yakın çevrenizden biriyle çıkmayı deneyecektir. Bu durumda üzülmüş ya da kıskanmış gibi yapın ve içinizden ilişkilerinin sürmesi için dua edin. En uygar halinize bürünerek, her ikisine de mutluluklar dilemekten kesinlikle kaçının. Çünkü bu tutumunuz, temel motivasyonu sizi yaralamak olan ilişkilerini bitirecek ve eski kız arkadaşınızın sizi daha tutkulu bir şekilde geri istemesine neden olacaktır.

- Birkaç eski kız arkadaşınızın, sizin yokluğunuzda bir araya gelerek hakkınızda sohbet etmesi, en mahrem bilgilerinizi paylaşarak çılgınlar gibi eğlenmesi, gizli kamerayla kaydedilmesini ve YouTube’a yüklenmesini isteyeceğiniz şeylerden değildir. Günün birinde böyle bir faciayla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, bütün kız arkadaşların bir gün eski kız arkadaş olacağını unutmayın ve bir kızlar çetesinin bütün üyeleriyle sırayla çıkmayacak kadar ileri görüşlü olun.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası