Romanya'nın yeni gözdesi

Henüz 17 yaşında kendi halinde bir genç kız, kamera karşısındaysa “gerçek” bir kadın. Erkenden atıldığı modellik serüveninde zirveyi, hiç umulmadık anda, hiç umulmadık bir elin ona uzanmasıyla yakalayan model Stefania Ivanescu, boyundan büyük ve fazlasıyla iyi işlere imza atıyor.

08 Eylül 2014

Romanya'nın yeni gözdesi

Hayatta bizi hiç ummadığımız yerlere taşıyan mucizevi eller vardır. Aile dostu olan bir saç tasarımcısının, onu fotoğrafçı Tibi Clenci’yle tanıştırmasıyla, kendini aslında en olması gereken yerde, kameralar önünde bulan Stefania Ivanescu, hayatın beklenmedik sürprizlerinin “güzel” örneklerinden.

Mesleğine dair her şeyi Clenci’den öğrendiğini her fırsatta vurgulayan Romanya asıllı genç model, güzellikten ziyade farklılığın ve sırf bedenle değil ruhla beraber poz vermenin önem teşkil ettiğini düşünenlerden. Onun bu tezini, her fotoğrafında açıkça görüyoruz zaten. Karakteristik ve yaşına göre fazlasıyla hatları oturmuş bir yüz yapısına sahip olan model, özellikle hafif çekik gözleri, biçimli kaş ve dudaklarıyla sizi fotoğrafın içine doğru çekip alıyor.


Tibi Clenci’nin defalarca fotoğrafladığı, kendi sanatını konuşturarak beraber başarılı işlere imza attığı bu cevher, modelliğe heves edenler için de tam bir ilham kaynağı. Onu daha çok makyajlı, topuklu ayakkabılar üzerinde, seksi kıyafetleri içinde görsek de aslında kendi hayatında fazlasıyla bizden biri. Hindistan’a ve Hint müziklerine düşkün olan, enerjisini şarkı söylemekten aldığını ifade eden Ivanescu, mutfağa da meraklı. Nitekim, onu en mutlu eden çekim deneyiminin, bir restoranın mutfağında iki şefle beraber yaşadığı lezzetli ve eğlenceli dakikalar olduğunu söylüyor.

Güçlü duruşunun altında, fotoğraflarda göremediğimiz, melankolik, ailesine ve özellikle köpeğine düşkün 17 yaşında küçük bir kız var aslında. Bu genç yaştaki başarısının sırrıysa kamera önünde devleşmesi. Çok uzaktan baktığımız insanların bizim kadar samimi hikayeleri, onları tutup hayallerine götüren arka planda rol almış güçlü ellerle birleşince, ortaya Stefania Ivanescu gibi mucizeler çıkıyor. “İyi şeyler birdenbire olur” diye boşuna dememiş Oğuz Atay. Yoksa siz hâlâ mucizelere inanmıyor musunuz? O halde bu sayfalara yeniden bir bakın...

Haberin tamamı ve çok daha fazlası GQ Türkiye Eylül sayısında ve GQ Türkiye iPhone/iPad edisyonunda...Instagram'da Takip Etmeniz Gereken 20 Güzel

KADINLAR | Instagram'da Takip Etmeniz Gereken 20 Güzel

Instagram’ı Sevmemiz İçin Bir Sebep Daha: Vittoria Ceretti

KADINLAR | Instagram’ı Sevmemiz İçin Bir Sebep Daha: Vittoria Ceretti

Instagram’ı Sevmemiz İçin Bir Sebebi Daha: Megan Williams

KADINLAR | Instagram’ı Sevmemiz İçin Bir Sebebi Daha: Megan Williams

Instagram’ı Sevmemiz İçin Bir Sebep Daha: Gaia Weiss

KADINLAR | Instagram’ı Sevmemiz İçin Bir Sebep Daha: Gaia Weiss

Aykırı Prenses: Vanessa Kirby

KADINLAR | Aykırı Prenses: Vanessa Kirby

Instagram’ı Sevmemiz İçin Bir Neden Daha: Rocío Crusset

KADINLAR | Instagram’ı Sevmemiz İçin Bir Neden Daha: Rocío Crusset

Daha Fazla Göster