İşte aradığım kadın!
Popüler

İşte aradığım kadın!

Sinemanın sıradışı yönetmeni Spike Jonze'nin son filmi Her Joaquin Phoenix'i alışılmışın hayli dışında bir kadına aşık bir adam olarak resmediyor.

Los Angeles'ta yaşayan Theodore Twombly adında genç bir adam hayli uzun ve kötü biten bir ilişkinin ardından günlük hayata uyum sağlamaya çalıştığı bir dönemde kendine yepyeni bir işletim sistemi edinir. Twombly içe dönük karakterinin yanında yaptığı ilginç işle de garip bir kişiliktir. Kişilere özel dokunaklı mektuplar yazan bir yazar olan Twombly, kısa süre sonra yeni edindiği işletim sisteminde kendisine hitap eden garip özellikler bulmaya başlar.

Kişiye özel tasarlanan bu sistem adeta bir insan gibi konuşabilen, günlük hayattaki karmaşık ilişkileri anlayabilen ve hatta yeri geldiğinde esprileriyle Theodore Twombly'yi güldüren ve hayata bağlayan bir karakter haline gelir. Samantha adını taşıyan sistem son derece çekici ve seksi bir sese sahiptir ve empati kurabilme yeteneği Twombly'nin o sırada tam da aradığı histir. Kısa sürede gelişen ilişkileri birbirlerine aşık olmalarına neden olur.

Joaquin Phoenix'in Twombly'yi canlandırdığı, Scarlett Johansson'ın baştan çıkaran işletim sistemi Samantha rolünü benimsediği, Spike Jonze'nin son projesi Her, modern dünyanın çarpık, yüzeysel ve ciddi riskler barındıran ilişkilerine büyüteç tutan son derece enteresan bir proje. Filmin oyuncu kadrosunda Rooney Mara ve Amy Adams'ın da olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim.

Warner Bros.'un 20 Kasım'da Amerika'da vizyona girecek Her'den yayınladığı ilk fragman ve afiş ise genelde karanlık suç filmlerinde görmeye alışık olduğumuz Phoenix'i bambaşka bir karakter olarak beyaz perdeye yansıtıyor. Filmin Türkiye vizyon tarihi henüz belli değil.

İZLE
Deniz Tortum’dan Belirsizlik Çağında Hayatı Olumlama
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası