Boğaz'ın en güzel zamanı

Denizdeki en önemli yarış organizasyonlarından biri olan American Express Bosphorus Cup 30 Mayıs'ta başlıyor.

17 Nisan 2013

Boğaz'ın en güzel zamanı

Denizdeki en önemli yarış organizasyonlarından biri olan ve 12 yıldır gerçekleştirilen American Express Sailing Regatta Mayıs’ta start alıyor. Org Sports tarafından, Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) organizasyonu ile gerçekleşecek olan serinin ilk etabı American Express Bosphorus Cup, 30 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde yarışılacak.

Yarışın adresi Caddebostan ve Boğaz

30 Mayıs Perşembe günü, saat 16:30’da antrenman yarışı ile başlayacak olan American Express Bosphorus Cup, bu sene de üç günlük bir seriden oluşuyor. Tekneler ve ekipler üç gün boyunca kıyasıya yarışırken, deniz ve yelken tutkunları ise bu heyecana kıyıdan eşlik edecekler. 31 Mayıs Cuma günü Caddebostan’dan yarışılırken, 1 Haziran Cumartesi günü Dolmabahçe Sarayı ile Anadolu Hisarı arasında yapılacak olan boğaz etabı; muhteşem bir boğaz manzarası eşliğinde çekişmeli mücadelelere tanık olacak. American Express Bosphorus Cup 2 Haziran Pazar günü Caddebostan etabıyla sona erecek.


Yelken heyecanı güneye de inecek

İstanbullulara, boğazın benzersiz manzarası eşliğinde heyecan dolu bir hafta sonu yaşatacak olan bu yarışı yaz boyunca, 20-21 Temmuz’da American Express Turgutreis Cup ve 7-8 Eylül’de American Express Göcek Cup yarışları takip edecek. American Express Sailing Regatta’da bu sene, bu üç yarışta birinci olan takımlar, dünya yelken camiasının heyecanla takip ettiği üç farklı yarışa katılma hakkı kazanacak.

American Express Bosphorus Cup kazananı 27 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında, İspanya Kralı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Copa del Rey, Palma’da yarışırken; American Express Turgutreis Cup kazananı 26 Ağustos-1 Eylül, tarihleri arasında X35 Dünya Şampiyonası Malmö’de yelken açacak. American Express Göcek Cup kazananı ise 28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında, yaklaşık 300 teknenin katıldığı ve 3.000 yelkencinin yarıştığı Les Voiles de Saint-Tropez’de gerçekleşecek yelken yarışlarında yabancı rakiplerine karşı kıyasıya mücadele edecek.


Ünlü Aktörlerin Unutulmaz Fitness Dönüşümleri

FITNESS | Ünlü Aktörlerin Unutulmaz Fitness Dönüşümleri

Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

FITNESS | Dayanıklılığınızı Artırmak için En İyi 3 Kettlebell Egzersizi

Mat Fraser’ın Beslenme Programına Göz Atın

FITNESS | Mat Fraser’ın Beslenme Programına Göz Atın

Kevin Hart’ın Spor Rutinine Göz Atın

FITNESS | Kevin Hart’ın Spor Rutinine Göz Atın

Evde Yapılacak En İyi Egzersiz (ve Kaçınmanız Gereken 4 Hata)

FITNESS | Evde Yapılacak En İyi Egzersiz (ve Kaçınmanız Gereken 4 Hata)

Fitness Motivasyonu: Zac Efron'un Spor Tutkusu

FITNESS | Fitness Motivasyonu: Zac Efron'un Spor Tutkusu

Daha Fazla Göster