Burn Kiteboard Dünya Şampiyonası ilk kez İstanbul'da

Playmaker ve International Kiteboarding Association (IKA) işbirliğiyle düzenlenen Formula Kite Worlds, enerji içeceği Burn’un isim sponsorluğunda 17-23 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da!

11 Ağustos 2014

Burn Kiteboard Dünya Şampiyonası ilk kez İstanbul'da

Her yıl dünyanın farklı bir ülksinde gerçekleştirilen ve dünya sıralamasında en yüksek puan getirisine sahip olan Burn Kiteboard Dünya Şampiyonası, bu yıl ilk kez 17-23 Ağustos 2014 tarihleri arasında BURC Beach Gümüşdere’de düzenlenecek.

Beş kıta ve 32 ülkeden 120 sporcunun dünya şampiyonluğu için mücadele edeceği Burn Kiteboard Dünya Şampiyonası 2014 İstanbul’da, dünya sıralamasında kıyasıya rekabet içinde olan birbirinden iddialı sporcular, Formula disiplininde yarışacak.

Şampiyonanın açılışı, çok özel bir yarışa sahne olacak 17 Ağustos 2014 tarihinde BURC Beach – Kuruçeşme rotasında 40 kilometrelik parkurda gerçekleşecek olan Kitaboard Boğaz Etabı (Kite Bosphorus Cup), İstanbul Boğazı’nın tamamından takip edilebilecek. Kuruçeşme Parkı’na kurulacak etkinlik alanında ise, gün boyu festival havası yaşanacak.

Türkiye’de Burn isim sponsorluğunda yapılacak olan şampiyonaya, dünyanın en iyi kadın ve erkek kiteboard sporcuları katılırken, Burn tarafından desteklenen ve dünyadaki diğer yarışlarda da pek çok önemli başarıya imza atan 2012 Course Race Asya Şampiyonu Salih Alexander Çakır ve 2013 Slalom Dünya İkincisi Merve Ceylan başta olmak üzere Türk sporcular da, şampiyonada kürsüye çıkabilmek için mücadele edecek.

Heyecanın dorukta olacağı hafta boyunca her gün müzik, güneş, deniz, spor ve sponsorların gerçekleştireceği sürpriz aktivitelerle izleyicilere unutulmaz anlar yaşatılacak. Burn Kiteboard Dünya Şampiyonası 2014 İstanbul kapsamında düzenlenecek partilerle seyirciler, eğlenceye doyacak.

23 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşecek final yarışları sonunda kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren sporcular, 35 bin dolar tutarındaki para ödülünü paylaşacak.

Playmaker ve IKA tarafından düzenlenen organizasyonda; Burn, Maximum, O’neill, Oakley, MACFit, NTV Spor, Power FM, GQ Türkiye, Canon, Burc Beach, Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği, Dailymotion Plus, Wall, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu’nun destekleri bulunuyor.


Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

POPÜLER | Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

POPÜLER | Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

POPÜLER | Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

Game of Thrones’dan Beklediğimiz Fragman Geldi

POPÜLER | Game of Thrones’dan Beklediğimiz Fragman Geldi

Liam Hemsworth'tan Not Alınması Gereken 5 Söz

POPÜLER | Liam Hemsworth'tan Not Alınması Gereken 5 Söz

The Punisher’ın İkinci Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı

POPÜLER | The Punisher’ın İkinci Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı

Daha Fazla Göster