Dünyanın sonu geliyor
Popüler

Dünyanın sonu geliyor

Simon Pegg'in başrolünü oynadığı İngiliz kara komedilerinin en iyilerinden Conetto Trilogy'nin son filmi The World's End'den ilk fragman yayında.

Kara komedi desek, İngiliz desek ve hatta Simon Pegg desek... Herhalde hayli güleceğinizin işaretini almışsınızdır.

Edgar Wright imzalı Blood & Ice Cream ya da diğer ismiyle The Three Flavours Cornetto üçlemesinin son filmi The World's End'in ilk fragmanı ve üçüncü afişi yayınlandı. 2004'te Shaun of the Dead'le başlayan, 2007'de de Hot Fuzz ile devam eden seri bir kez daha komedi macera türünü sevenleri sinema salonlarına toplamaya hazırlanıyor.

Beş arkadaşın ilk buluşmalarından 20 sene sonra tekrar bir araya gelerek o bar senin bu bar benim gezerek akıllardan silinmeyecek olaylara imza attıkları bir maceralar serisini anlatan The World's End'in sonunda grup dünyayı kurtarmak gibi ciddi bir görevi üstleniyor.

Alıştığımız üzere İngiliz aktörler arasından Simon Pegg ve Nick Frost serinin son filminde yine başrollerde. Onlara Martin Freeman, Paddy Considine, Rosamund Pike, Eddie Marsan, Julian Seager, Paul Kennington eşlik ediyor.

Yukarıda gördüğünüz, filmden yayınlanan son afiş The World's End hakkında ilginç ipuçlarını da seyirciyle paylaşıyor. Afişin arka planında görünen mavi gözlü ve maskeli karakterler dünyayı istila eden uzaylılar mı, zombiler mi ya da bambaşka bir tür mü tahmin yürütmek size kalmış.

İngiltere'de 19 Temmuz'da, Amerika'da ise 23 Ağustos'ta vizyona girecek olan filmin Türkiye gösterim tarihi henüz belli değil. Fragmanda ise 20 sene sonra tekrar bir araya gelerek oniki birahaneyi dolaştıktan sonra The World's End'de geceyi bitirmek isteyen beş kafadarı boylarından büyük bir işe karışmış halde buluyoruz. Afişte gördüğünüz mavi gözlü ve maskeli karakterler beşlinin peşinde ve aksiyon bir dakika bile sizi rahat bırakmıyor. 

Bir süre önce Amerika'da düzenlenen Comic Con'da yayınlanan ve beşlinin ziyaret etmeyi planladığı 12 pub'ın isimlerinin olduğu teaser afişi ve filmin ilk afişini ise aşağıda görebilirsiniz.

 

İZLE
Deniz Tortum’dan Belirsizlik Çağında Hayatı Olumlama
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası